Ze Starostwa: Kobieta też może być starostą

wizyta (11)Wyjątkowych gości przyjęła 21 kwietnia w swoim gabinecie wicestarosta gołdapski Grażyna Barbara Senda. Starostwo odwiedzili tego dnia uczniowie klasy I F ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wraz z wychowawczynią Jolantą Lipińską i opiekunką Pauliną Zawistowską. Dzieci zapoznały się z pracą urzędników oraz zadaniami realizowanymi przez starostwo.

O tym wszystkim uczniom w przystępny sposób opowiedzieli wicestarosta Grażyna Senda oraz sekretarz powiatu Marek Miros. Największą atrakcją była wizyta w gabinecie starosty, gdzie pod nieobecność (sic!) gospodarza powiatu każdy mógł przez chwilę posiedzieć w jego fotelu. W tej kwestii większą śmiałością wykazali się chłopcy, gdyż dziewczynki nie były pewne, czy kobieta może zostać starostą. Zarówno wicestarosta jak i sekretarz zapewnili, że nie tylko mężczyźni są wybierani na stanowisko starosty. Dzieci odwiedziły wszystkie wydziały starostwa, dowiadując się m.in., gdzie należy przyjść po zakupie lub sprzedaży samochodu, do kogo się zwrócić budując dom oraz jak wyglądają mapy geodezyjne i co przedstawia logo powiatu. W sali konferencyjnej uczniowie mieli okazję zagłosować jak radni powiatowi.

Na zakończenie miłej i kształcącej wizyty dzieci otrzymały od wicestarosty gadżety odblaskowe oraz kolorowe balony. (Red. Starostwo Gołdapskie)

wizyta (1) wizyta (2) wizyta (3) wizyta (4) wizyta (5) wizyta (6) wizyta (7) wizyta (8) wizyta (9) wizyta (10) wizyta (12) wizyta (13) wizyta (14) wizyta (15) wizyta (16) wizyta (17) wizyta (18) wizyta (19) wizyta (20)

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły