Uczniowie z wizytą w gołdapskiej komendzie

grabowo_1Uczniowie z Zespołu Szkół w Grabowie odwiedzili dzisiaj gołdapskich policjantów. Dzieci zwiedziły nowy budynek komendy, obejrzały pojazdy służbowe oraz uczestniczyły w rozmowie na temat bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym.

Komendę Powiatową Policji w Gołdapi odwiedziły dzisiaj dzieci z Zespołu Szkół w Grabowie. Ponad 50 uczniów i przedszkolaków zobaczyło nową komendę. Podczas wizyty najmłodsi mogli przekonać się, jak wygląda codzienna praca policjantów różnych wydziałów, obejrzeć  pomieszczenia służbowe, radiowozy, umundurowanie oraz sprzęt. Dzieci mogły też na własnej skórze przekonać się jak pobierane są odciski palców. Na pamiątkę każdy otrzymał odcisk swoich linii papilarnych.

Dodatkowo policjantka przedstawiła film, w którym bohater kreskówki SpongeBob uczy zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i innych zasad bezpieczeństwa- w ten sposób najmłodsi uczyli się w najciekawszy z możliwych sposobów – przez zabawę. Na zadawane pytania dzieci odpowiadały bezbłędnie.

Na zakończenie policjanci podarowali wszystkim uczestnikom odblaskowe breloczki. (Red. KPP Gołdap)

kpp


Aktualności

Powiązane artykuły