Marzycielska Poczta w Jabłońskich

jablonskie (1)Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku i jest to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się do akcji. Uczniowie klas IV – VI własnoręcznie wykonali kartki dla Krzysia, który niedługo obchodzi urodziny.

Wszyscy włożyli dużo serca w swoje prace. Krzyś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Niedawno przeszedł poważną operację, po której czeka go długotrwała i żmudna rehabilitacja. Chłopiec lubi wędkowanie oraz gry planszowe, kolekcjonuje znaczki i dinozaury. Marzy, aby popływać z delfinami i złowić suma, tego między innymi mu życzyliśmy.

Akcja bardzo spodobała się uczniom, niedługo kolejne dzieci dostaną od nas kartki i listy. Zapoznamy również z Marzycielską Pocztą kolegów i koleżanki z innych klas. Mamy nadzieję, że kartki urodzinowe sprawiły Krzysiowi radość. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji, aby uczyć empatii i wzbudzić w dzieciach potrzebę pomagania.

jablonskie (2) jablonskie (3) jablonskie (4) jablonskie (5) jablonskie (6) jablonskie (7) jablonskie (8) jablonskie (9)


Aktualności

Powiązane artykuły