Miód, miodek, miodzio…

miodzio (11)W czwartek uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi razem ze swoimi wychowawczyniami, paniami – Aliną Oleszczuk i Anną Budzińską odwiedzili salę edukacyjną Gołdapskiego Stowarzyszenie Pszczelarzy.

Jest to najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat życia pszczół i wytwarzania przez nich miodu.
Panowie prowadzący zajęcia to istna kopalnia wiedzy i umiejętności! Dzieci słuchały z zainteresowaniem opowieści o pracy robotnic, obowiązkach pszczoły matki i trutni. Dopytywały skąd bierze się mleczko pszczele, czy pszczoły mogą żyć poza ulem, jak działa podkurzacz i czy będą mogły odwiedzić pszczelarzy w pasiece. Na wszystkie pytania uzyskały wyczerpującą odpowiedź i oczywiście zaproszenie do pasieki! Na koniec wszyscy zostali poczęstowani przepysznym miodem. Wracali do szkoły uśmiechnięci i z dużą wiedzą! Dziękujemy!

Spotkanie było jednym z działań w ramach realizacji zadania publicznego:
Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw – Tu jest mój dom! wspieranego przez Burmistrza Gołdapi, realizowanego prze Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem”.

miodzio (1) miodzio (2) miodzio (3) miodzio (4) miodzio (5) miodzio (6) miodzio (7) miodzio (8) miodzio (9) miodzio (10) miodzio (12)


Aktualności

Powiązane artykuły