Gołdapska tęcza

mostek_teczaOstatniej nocy Grupa Artystyczna „Garbaty Mazur” pomalowała konstrukcję mostku przy ulicy Sikorskiego w kolory tęczy.

Dotarliśmy do lidera Grupy, który na pytanie skąd pomysł na tego typu akt artystyczny powiedział: „To nasza manifestacja sprowokowana wypowiedziami niektórych radnych na temat naszego miasta. Nie zgadzamy na szufladkowanie naszych mieszkańców do grona „tchórzliwych” obywateli”.

Poprosiliśmy też kilka znanych osób o opinię na temat nowego wyglądu mostu.

Burmistrz: „Słyszałem o tym, ale nie wiem co powiedzieć, nie pytałem jeszcze o to zastępcy”.

Były burmistrz: „Nasze miasto za moich rządów było miastem otwartym na sztukę i działania artystyczne. Podoba mi się takie podejście i nowa atrakcja w naszym uzdrowisku”.

Młody radny miejski: „ To interesujące działanie, mnie tam tęcza bardzo się podoba, powinno być więcej tęcz w naszym mieście”.

Młody radny powiatowy: „To bulwersujące działanie, nie ma miejsca na tęcze w naszym mieście! Moja grupa narodowo-patriotyczna już planuje jakieś działania. Raczej tej tęczy się nie spali, tak jak to robiliśmy w Warszawie, ale może zamalujemy ją na brunatno lub czarno”.

Właściciel mostu: „Sprawdziliśmy konstrukcję mostu – nie została w żaden sposób naruszona, więc nie będziemy nic robić, co więcej dodatkowa warstwa farby jeszcze lepiej zabezpieczyła metal”.

A co państwo sądzą o nowej atrakcji w naszym mieście?

Z

mostek_tecza

 

Od redakcji: Cała historia jest oczywiście żartem primaaprilisowym. Przepraszamy za ewentualne skojarzenia, jakie mogły się zrodzić w wyniku publikacji jego publikacji. Nie było to naszą intencją.


Aktualności

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Gołdapska tęcza

 1. B.

  Cudna 🙂
  Aż szkoda, że to tylko primaaprilisowy żart..

 2. tecza

  Bardzo ładnie.dużo kolorów i radości

 3. pioter

  W stolicy był problem z tęczą , osobiście jestem oburzony

 4. xyz

  Bardzo mi się podoba . Więcej akcentów rozjaśniających już i tak „częściowo ponurą atmosferę” w Gołdapi nie zaszkodzi . Pozdrawiam.

 5. Danusia

  Jak nasz prawicowy burmistrz zobaczy tą tęczę, to wam odechce się głupot.

 6. Piotr Miszkiel

  To bulwersujące działanie, nie ma miejsca na sztampę w naszym mieście! Moja bohema performance-artystyczna już planuje jakieś działania. Nie może być tak że sztuka jest prosta, wręcz prostacka. Trzeba koniecznie odwrócić kolejność barw na łuku. To zachęci widza-przechodnia do nawiązania dialogu z autorami tęczy, jakimi są krople deszczu i światło. Dobrze by też było na otwarcie instalacji zaprosić Gabriela Fleszara. Dojrzały odbiorca sztuki jutro zrozumie kto mistrzem-poetą, a kto błaznem z datą wczorajszego dnia. Ten zabieg pozwoli odbiorcy na zastanowienie się czy to tylko sztuka, czy już Sztuka przez duże „Sz”.

 7. gołdappianin

  Choć to tylko żart to jednak zawiera w sobie istotną i prawdziwą informację, którą uzupełnię posługując się niedawnym komentarzem pod jednym z materiałów na tym portalu. Najpierw cytat z obecnego materiału primaaprilisowego: ” „To nasza manifestacja sprowokowana wypowiedziami niektórych radnych na temat naszego miasta. Nie zgadzamy na szufladkowanie naszych mieszkańców do grona „tchórzliwych” obywateli”.
  Ja dodam, że tenże młody radny Rady Miejskiej oprócz nazwania na FB gołdapian „tchórzliwymi obywatelami” nazwał też samą Gołdap „pierdolnikiem”, że przeproszę za brzydkie słowo.
  I nic, ucichło. Nikt młodemu człowiekowi dotychczas uwagi publicznie nie zwrócił. Od czego mamy Radę i jej Przewodniczącego, ja się pytam? Czy wybrany przez mieszkańców tego miasta radny ma moralne prawo publicznie tak znieważać mieszkańców i samo miasto?

 8. Jeszcze bardziej Garbaty Mazur

  „ Moja bohema performance-artystyczna …” oj nie mogie… doprowadziła między innymi do artystycznej wizji logo Gołdapi. Taki tam „ pierdolnik”, przepraszam, za parę lat średniej pensji gołdapskiej.

 9. jak

  Oj PIS to się nie spodoba….

 10. Jacek

  Czyżby to Mierunszki Gołdapskie?

 11. Ja

  a tak poważnie to trzeba zastanowić się czy faktycznie nie pomalować w ten sposób mostu. Pięknie wygląda kto z internautów byłby za ???

  1. Kryspin

   Ja, ja byłbym za, jak najbardziej. I mój przyjaciel Donat także. Pozdrawiam wszystkich fanów. Buźka.