Gmina otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW

Na początku marca tego roku przeprowadzono ponowną kalkulację, która wykazała, że można wnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dodatkowe fundusze.

W związku z tym Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto złożył do WFOŚiGW wniosek o refundację kosztów dwóch dużych projektów, które obejmowały rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno-ściekowej na terenie Gminy Gołdap. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu w ostatnich dniach do budżetu Gminy wpłynęło 1 035 706,03 zł.

Ponieważ jest to refundacja kosztów, które zostały już poniesione, dodatkowe fundusze mogą zostać rozdysponowane na dowolny cel, np. na wkład własny przy kolejnych projektach, spłatę części długu Gminy lub sfinansowanie nowych działań.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Gmina otrzymała dofinansowanie z WFOŚiGW

 1. Send

  Burmistrz Luto będzie miał za co pokryć podwyżki jakie zaplanował w Urzędzie. Warto zobaczyć na co idą pieniądze tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1585272935121371.1073741829.1575838829398115&type=3

 2. Maciek

  W temacie podwyżek za Gazetą Prawną : „Będzie to pierwszy ustawowy wzrost wynagrodzeń w służbie cywilnej od 2008 roku. W sumie na podwyżki dla całej sfery budżetowej poprzedni rząd zdołał wygospodarować 2 mld zł, z czego 430 mln zł pójdzie tylko do urzędników…”

 3. iks

  Ponad 6 mln zaoszczedzonych na wydatkach budżetowych w roku 2015, czyli w budżecie zaplanowanym przez Mirosa. Teraz dodatkowy milion, brawo Panie Luto. Ciekaw jestem co na to beton ????

  1. Beton?

   Beton na to tyle: jest to zwrot który się i tak należał. Żadna więc to zasługa burmistrza. Chyba tylko taka, że złożył wniosek – ale i to ktoś mu podpowiedział. Zgadnijcie kto?

   1. iks

    A co beton na temat 6 mln????budżet zaplanowany przez Mirosa. Luto zaoszczedzil ponad 6 mln. Na co miros chciał razem z betonem to wydać, albo po co tyle ukrył? ???

 4. SCORPIO

  CZYTAJ I PACZ!!!!!!

 5. poooo

  Podpowiedział mu Miro i Ciolo; )haha

 6. Danusia

  Za Mirosa to tylko ze skarbonki się wypłacało, za Tomka wreszcie zaczęto wpłacać.

 7. Zyga

  Jakbyś miał pojęcie i choć trochę znał się na budżecie, wiedziałbyś, że to nie Luto zaoszczędził, a nadwyżka budżetowa za 2015 rok to wynik
  a) Programu oszczędności w oświacie, który wprowadzono w 2010 roku i który zaowocował już w roku 2014 nadwyżką prawie 4,3 mln zł, a nadwyżka w 2015 jest prostą tego konsekwencją
  b) Zwrotem podatku VAT. Procedurę na polecenie Mirosa rozpoczął i kontynuował świętej pamięci Piotr Komocki
  c) Kompletnym zastojem inwestycyjnym pod „światłym” przewodnictwem Lutego
  A jeśli chodzi o „oszczędności” Lutego to najbardziej je widać na wzroście wydatków na administrację. Wyrzucił kierowców, a liczbę urzędników zwiększył. No i oczywiście „obniżył” sobie roczne wynagrodzenie o 50 tysięcy złotych rocznie, co obiecywał mieszkańcom przed wyborami. Nie dziw, że ostatnio na fejsie zamieszczono jego facjatę z nosem Pinokia

 8. kazek

  Coś mi określenie „beton” zastosowane przez sympatyków burmistrza Lutego w stosunku do jego krytyków zalatuje tzw. ” ludzmi gorszego sortu”.