Dawid i Bartek w półfinale Mistrzostw Polski

siatkaW dniach8-10 kwietnia w Białej Podlaskiej rozegrany został ćwierćfinał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej młodzików. Młodzi siatkarze SUKSS Suwałki (gdzie na co dzień siatkarskiego rzemiosła uczą się dwaj gołdapianie: Dawid Rusak i Bartosz Mikielski) uzyskali awans do ćwierćfinału, zdobywając tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego.

Chłopcy w turnieju w Białej Podlaskiej po bardzo dobrej grze awansowali do półfinału Mistrzostw Polski. Turniejów ćwierćfinałowych w tym samym czasie rozegrano w całej Polsce osiem. W ćwierćfinale w Białej Podlaskiej udział wzięło sześć klubów: Grupa A 1 – Serbinów Biała Podlaska(mistrz woj. lubelskiego), 2 – Metro Warszawa (wicemistrz woj. mazowieckiego), Cuprum Lubin (czwarta drużyna woj. dolnośląskiego). Grupa B 1 – SUKSS Suwałki (mistrz woj. podlaskiego), 2 – AZS UWM Olsztyn (wicemistrz woj. warmińsko-mazurskiego), 3 – Koset Grudziądz (trzecia drużyna woj. kujawsko-pomorskiego).

Drużyna SUKSS Suwałki z Dawidem i Bartkiem w składzie dobrze rozpoczęła turniej wygrywając z Koset Grudziądz 2:0 (25:8, 25:13). W drugim meczu turnieju grając solidną siatkówkę pokonali AZS UWM Olsztyn 2:0 (25:11, 25:13). W trzecim meczu, decydującym o awansie do półfinału Mistrzostw Polski, SUKSS Suwałki zmierzył się z drużyną gospodarzy: Serbinów Biała Podlaska. Mecz był bardzo trudny i mimo, że SUKSS przegrywał już w tie-breaku 4:8, chłopcy pokazali niesamowitą wolę walki i sportowy charakter, wygrywając w całym meczu 2:1 ( 25:15, 23:25, 15:11). Tym samym awans do półfinału Mistrzostw Polski stał się faktem.

W ostatnim meczu turnieju o pierwsze miejsce w grupie SUKSS spotkał się z Metrem Warszawa(obie drużyny miały już zapewniony awans do półfinału). Niestety lepszą grę tego dnia prezentowali zawodnicy z Warszawy wygrywając mecz 2:0 ( 25:19, 25:23).

14 kwietnia w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie odbyło się losowanie grup półfinałowych (cztery grupy po cztery zespoły). Drużyna SUKSS Suwałki walczyć o Finał Mistrzostw Polski uda się do w Wrocławia, gdzie zmierzy się z drużyną gospodarzy Gwardią Wrocław oraz AZS 2020 Częstochowa i MMKS Maraton LNG – Świnoujście. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie w dniach 23-24 kwietnia.

Chłopakom z Gołdapi życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu siatkarskiej pasji i powodzenia w turnieju we Wrocławiu. Trzymamy kciuki.

siatka_2

Od lewej górny rząd: II trener Artur Łabacz, Jakub Zdancewicz, Mateusz Mendak, Tomasz Zakrzewski, Damian Krakowski, Jakub Hołubowicz( kapitan), Jakub Żuchowski, I trener Bartosz Jasiński.
Od lewej dolny rząd: Grzegorz Zawadzki, Dawid Rusak, Seweryn Moczulewski, Michał Jarmołowski, Bartosz Mikielski, Patryk Kawko.

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Dawid i Bartek w półfinale Mistrzostw Polski

  1. Karol

    Brawo ty, brawo ja,