Coś nowego dla fanów „hand made” – dzieła ze sznurka!

Od pewnego czasu w użytkowaniu można spotkać rzeczy, które w strukturze przypominają trochę plecenie, trochę szydełkowanie. Są to nierzadko dodatki do ubiorów, ale też wyroby, które można zaliczyć do pamiątkarstwa i rzemiosła artystycznego. Jedno jest pewne – wykonane są z materiału, który wręcz zawrotnie zyskał w ostatnich latach duże powodzenie.

burgundTym materiałem jest bobbiny – niektórym kojarząca się z cienkim sznurkiem, innym po prostu z włóczką. Na pewno bobbiny świetnie nadają się do dziergania, szydełkowania i zaplatania. Zaś poprzez niepowtarzalny charakter stały się pozytywnym wyzwaniem dla osób twórczych, otwartych na modowe pomysły, również mających zacięcie artystyczne.

Z czego są robione bobbiny?

Bobbiny produkowane są z wysokiej jakości tkanin bawełnianych, pochodzących często z recyklingu, np. tzw. włóczki zpagetti. Występują też z różnymi dodatkami, toteż bywają mocno elastyczne. Są coraz bardziej popularnym towarem w sklepach. Coraz częściej wyroby z bobbiny można spotkać na różnych festynach, choćby jako dekorację jajek wielkanocnych, lokalnych produktów kulinarnych albo też w formie motywów bożonarodzeniowych.

Co można tego wykonać?

Można wykonać Nierzadko wchodząc do mieszania znajomych mamy świadomość tego, że chodzimy po dywaniku z bobbiny, że z takiej włóczki wykonane są poduszki, torba wisząca w przedpokoju, maskotki w dziecięcym pokoju i… podstawki pod filiżanki. Produkując domowe trunki możemy świetnie wyróżnić je obszywając butlę lub karafkę niepowtarzalnym wzorem z bobbiny, identyfikującym nasz produkt. Wybór bobbiny jest niemal nieograniczony, zarówno w aspekcie kolorystycznym, jak i grubości.

Bobbiny są bezpieczne

Z bobbiny można wykonać bardzo bezpieczne kosze, kojce lub nosidełka dla najmłodszych i to już jest praktyka dosyć powszechna, bowiem ten materiał się tak szybko nie eksploatuje, jak choćby zwykła tkanina lub plastik. Zatem wykorzystujmy bobbinę również z myślą o bezpieczeństwie naszych latorośli.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Rzecz jasna, aby tworzyć rzeczy z bobbiny potrzebne są również narzędzia, chociaż niektórzy skupiają się na pleceniu. Jak w przypadku każdej włóczki  i tu można pracować zarówno na drutach, jak i wykorzystywać szydełko. W zależności od wzoru i zaplanowanej gęstości sznurka. Jako że mamy do czynienia ze sznurkiem to najlepiej sprawdzają się druty i szydła drewniane i tu polecane jest między innymi drzewo bukowe.

Zatem wykorzystujmy bobbiny nie tylko ze względów praktycznych, ale również jako twórcze wyzwanie dla każdego.


Porady

Powiązane artykuły