Ze Starostwa: Spotkanie z wojewodą

Hisilicon Balong
U wojewody

26 lutego starosta gołdapski Andrzej Ciołek wraz z wicestarostą Grażyną Barbarą Sendą spotkali się w Olsztynie z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim.

Rozmawiano o sprawach istotnych dla naszego powiatu, a mianowicie o sytuacji gołdapskiego szpitala w aspekcie przyszłości i zmian w służbie zdrowia planowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Rozmówcy zgodzili się, iż żadne pochopne rozstrzygnięcia ws. szpitala nie zapadną, albowiem powiat ma na względzie przede wszystkim dobro pacjentów – tym kierowało się do tej pory i nadal kierować się będzie w swoich decyzjach. Na trudną sytuację gołdapskiego szpitala dodatkowo wpływa fakt, iż nie została jeszcze opracowana mapa potrzeb zdrowotnych – dopiero po jej powstaniu dowiemy się, jaki zakres usług zdrowotnych przewiduje się w naszym regionie, w tym powiecie gołdapskim.

Poruszono też temat gołdapskiej jednostki wojskowej. Rozmówcy byli zgodni co do kwestii potrzeby wzmocnienia i rozwoju 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego. Nie bez znaczenia jest tu aspekt historyczny, albowiem początki Pułku sięgają 1944 roku.

Podczas spotkania ustalono również, że starosta gołdapski wystąpi za pośrednictwem wojewody warmińsko-mazurskiego do komendanta głównego państwowej straży pożarnej o dokończenie III etapu budowy strażnicy KP PSP w Gołdapi. Do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze m.in.: ogrodzenie i oświetlenie terenu, wykonanie placu manewrowego i miejsc parkingowych, kontynuacja prac w dobudowanym budynku strażnicy, wykończenie poddasza w obiekcie z I etapu budowy strażnicy. (Red. Starostwo Powiatowe w Gołdapi)

 


Aktualności

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Ze Starostwa: Spotkanie z wojewodą

 1. Czesio

  Cóż to kurna za ogólniki i pół prawdy.
  – „powiat ma na względzie przede wszystkim dobro pacjentów – tym kierowało się do tej pory i nadal kierować się będzie w swoich decyzjach” – jeśli nadal będzie się kierował tym co do tej pory to rozumiem że z niewielkim problemem zdrowotnym będziemy odsyłani do Olecka – tak jak mój kolega ostatnio ze zwichnięciem obojczyka!!
  – ” nie została jeszcze opracowana mapa potrzeb zdrowotnych – dopiero po jej powstaniu dowiemy się, jaki zakres usług zdrowotnych przewiduje się w naszym regionie, w tym powiecie gołdapskim” – wystarczy popytać w pogotowiu i u lekarzy z Gołdapi i będzie wiadomo! odpowiedź jak wyżej!
  – „Nie bez znaczenia jest tu aspekt historyczny, albowiem początki Pułku sięgają 1944 roku.” – „co ma piernik do wiatraka?”, np. 4 Pułk Strzelców Wielkopolskich z miasta z którego pochodzę, powstał w 1919 roku – ten to trzeba „wzmocnić i rozwijać”.
  Zero konstruktywnego myślenia!!!
  Żenada, i jeszcze raz żenada!!!

 2. Andrzej

  Przypominam Panu Ciołkowi ,że już blisko 6 lat jest Pan Starostą odpowiedzialnym za szpital w Gołdapi, a na pańskim koncie są same błędy i porażki w tym zakresie.Ostatnie próby aktywności oparte na nierzetelnych informacjach i chęć oddania szpitala w obce ręce w celu pozbycia się problemu tylko te błędy powiększają,
  a nas obywateli narażają na jego utratę .
  Nie ma Pan ani honoru ani wstydu żeby samemu przyznać się do błędów i porażki i zrezygnować ze stanowiska. Andrzej Tobolski

 3. ZXY

  Szanowny panie Tobolski ! W sprawie gołdapskiego szpitala ma pan rację i nie ma pan racji.
  Ma pan racje , że w tej sprawie nie zrobiono tego co należało. Nie ma pan racji ,że za szpital odpowiada Starosta Ciołek . Za szpital odpowiada Zarząd Powiatu oraz ten pan który przejął schedę po pani Balcerek i pani Balcerek.
  Pośrednio odpowiedzialność ponoszą radni powiatowi.Samo ustalenie winnego nie załatwi sprawy. W/g mojej wiedzy nalęży rozszerzyć (a przynajmniej starać się) ilość udziałowców.Zaproponować to Urzędowi Miasta oraz Urzędom Gminnym Banie Mazurskie i Dubeninki . Potem należy powołać władze spółki zgodnie z kodeksem handlowym. Chyba w tej GOLD jest jakaś władza która powinna robić właściwą robotę administracyjną,

 4. Obserwator 45

  Starosta powinien honorowo zrezygnować ze stanowiska. Stracił w oczach wszystkich wiarygodność. Wprowadzał w błąd radę powiatu i całe społeczeństwo. Mimo wielu sygnałów z mediów, od innych starostów i od radnych chciał oddać nasz szpital. Radni powiatowi powinni wiedzieć co zrobić na następnej sesji. Pozdrawiam

 5. Mol

  Temu panu juz zadene zdjecia, nawet z prezydentem Stanow Zjednoczonych nie pomoga!!!