Z Olsztyna uczennice wróciły z nagrodami

SONY DSC
pkpr

18 marca w Olsztynie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty odbył się po raz XV wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.
W konkursie wzięła udział młodzież gimnazjalna. W tym roku w naszym województwie przystąpiło do niego 353 uczniów z 29 szkół z terenu 20 gmin. W finale wojewódzkim miało okazję wziąć udział jedynie 24 najlepszych. Były to czteroosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.
Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej reprezentowały uczennice z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi: Martyna Bartoszuk, Kamila Czaplicka, Agnieszka Gutowska, Anna Stepanik. Trud włożony w przygotowanie się do konkursu opłacił się, bowiem nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Z Olsztyna uczennice wróciły z nagrodami.
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Justyna Przekop- nauczycielka geografii, Anna Janonis-Klimko – nauczycielka biologii oraz Żaneta Golub – specjalista ds. edukacji w PKPR i Elżbieta Gumowska – specjalista ds. ochrony przyrody w PKPR.

pkpr (1) pkpr (2) pkpr (3) pkpr (4) pkpr (5) pkpr (6)

SONY DSC
SONY DSC

Więcej informacji na stronie http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/puszczyrominckiej/
Zaneta Golub PKPR


Aktualności

Powiązane artykuły