Spotkanie ewangelizacyjne w Gimnazjum

gimnazjumUczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi mieli okazję uczestniczyć w otwartej lekcji pt. „ Kocham, więc działam”. Została ona przeprowadzona przez diakona szóstego roku Ełckiego Seminarium Duchownego – Łukasza Moćkuna, który w okresie Wielkiego Postu odbywa praktykę w parafii pod wezwaniem św. Leona i Bonifacego w Gołdapi.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodym ludziom na miłosierdzie oraz na zbliżające się wielkimi krokami wydarzenie jakim są Światowe Dni Młodzieży i spotkanie wiernych z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Ksiądz Łukasz przedstawił uczniom gimnazjum jak należy właściwie dzisiaj rozumieć miłosierdzie, a co za tym idzie w jaki sposób wcielać w życie uczynki miłosierne co do duszy i ciała (aplikacja Misericors), dzielił się świadectwem z własnego życia ukazując, że na przyjęcie miłości Boga nigdy nie jest za późno. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z projektem MMM (Młodzi Misjonarze Miłosierdzia) oraz hymnem Światowych Dni Młodzieży, na koniec zaś zostali zaproszeni na adorację poprzedzającą rekolekcje wielkopostne, która odbędzie się w Kościele św. Leona w Gołdapi 10 marca 2016 roku w godzinach 18-20.

 


Aktualności

Powiązane artykuły