Siatkarze z „Trójki” udanie zagrali w Ełku

Kinder Ełk 2016W sobotę 20 lutego, jednocześnie na dwóch halach w Ełku odbył się I Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2016. Tegoroczne wojewódzkie eliminacje składają się z czterech turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach.

Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę dwa najlepsze wyniki danego zespołu. Te ogólnopolskie zawody klubowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2005 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2004 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2003 i mł. – czwórki siatkarskie. Młodzi siatkarze skrupulatnie zbierają punkty, bo do finału województwa turnieju (w Elblągu) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. Do ełckiego turnieju zgłosiło się 26 –„dwójek”, 12 – „trójek” i 8 – „czwórek”. W tegorocznej formule mecz trwa do dwóch wygranych setów do 11 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów. W ełckim turnieju zmagały się cztery zespoły chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym.

Na hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR grający w „trójkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Kamil Jabłoński, Tymoteusz Walc, Piotr Górski i rezerwowy Oskar Stalewski zdominował swoją grupę, odnosząc dwa zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 (11:5, 11:2) – SMS Ostródę 3 i 2:1 (6:11, 11:8, 8:4) – Kurianvolley Olsztyn 1. W ćwierćfinale imprezy ograli 2:0 (11:5,11:8) – SMS Ostródę 2. W półfinale chłopcy wyeliminowali 2:1 (15:17, 11:7, 8:6) – SMS Ostródę 1. W finałowej walce na styku ulegli nieznacznie po tie-breaku i na przewagi – 1:2 (11:8, 8:11, 8:10) mocnej ekipie Kurianvolley Olsztyn 2. Za drugie miejsce na ich konto wpłynęło 14 cennych punktów. 26 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej na sali sportowej SP 7 aż w dziewięciu grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Dominik Wawrukiewicz i Filip Siemieniuk jak również zespół trzecioklasistów – UKS „Trójka” Gołdap 2 w składzie: Michał Ostrowski i Antoni Buraczewski wygrali swoje grupy. Pierwszy zespół na pokonanym boju pozostawił: 2:0 – UKS Czwórkę Ełk 2 i 2:0 – MOSiR Giżycko 3.

Drugi zespół z Gołdapi ograł 2:0 – Green Volley Ełk 2 i 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. W dalszej części (1/8 turnieju) oba duety odniosły kolejne zwycięstwa. Gołdap 1 ograł 2:1 – UKS Czwórkę Ełk 4, a Gołdap 2 również 2:1 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 1. Na ćwierćfinale (miejsca  5-8) swój udział w ełckim turnieju zakończyli Dominik i Filip ulegając – 0:2 bardzo mocnemu zespołowi – IKS Atak SP 19 Elbląg, który kilkanaście minut później wygrał cały turniej. Antoś i Michał dźwignęli ciężar ćwierćfinału pokonując 2:0 – UKS Czwórkę Ełk 3. W półfinale po niezwykle zaciętej walce trzecioklasiści po tie-breaku ulegli UKS Czwórce Ełk 1. W ostatnim sobotnim meczu (małym finale) po niuansach i narastającym zmęczeniu ulegli 0:2 starszym kolegom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Ostróda 1. Czwarte miejsce (12 punktów) doskonale rokuje na przyszłość i oczywiście przed kolejnymi występami. Nie powiodło się trzeciemu zespołowi dwójek złożonego z drugoklasisty i czwartoklasisty (Maciej Świętoń, Alan Budziejko). Chłopcy mimo szczerych chęci przegrali spotkania grupowe z Ostródą i Olsztynem i nie awansowali do dalszej części turnieju.

Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 13 marca w Kętrzynie, 3 kwietnia w Elblągu i 8 maja w Węgorzewie. Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 5 czerwca w Elblągu osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2016. Zespoły, które zajmą trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymają prawo reprezentowania województwa na turnieju centralnym (finale Polski). Organizatorem turnieju w Ełku był: UKS SLSOS SALOS Ełk z panem Wojciechem Nartowiczem w roli głównej.

Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.

 

 

Powiązane artykuły