Na spotkaniu DKK

DKK - „Katedra w Barcelonie” _1Ostatnią omawianą książką przez uczestniczki spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki odbywających się w Bibliotece Publicznej w Gołdapi była „Katedra w Barcelonie” Ildefonso Falconesa. Większość klubowiczek przyznała, że książkę przeczytała z przyjemnością, ale również podczas lektury towarzyszyły ogromne emocje i przeżycia.

Sytuacje opisane w książce były często wstrząsające i przerażające; „ciężko było czytać te okropieństwa” – przyznała jedna z uczestniczek. Dzięki temu jednak można docenić i cieszyć się, że nam przyszło żyć w lepszych czasach i miejscu. Według jednej z czytelniczek ostatnie kartki książki były szczególnie gorzkie, ale były też momenty wzruszające. Ogólnie lekturę oceniono jako piękną, smutną i ciężką do czytania, aczkolwiek pochłoniętą z zapartym tchem. Bez wątpienia warto przeczytać tę książkę, która jak na razie jest jedyną pozycją w dorobku autora.

Kolejną omawianą książką będzie „Francuski ogrodnik” autorstwa Santa Monteiore. Na spotkanie zapraszamy 12 kwietnia o godzinie 16.00 do czytelni (pok. nr 20).

DKK - „Katedra w Barcelonie” _3 DKK - „Katedra w Barcelonie” _4 Francyski ogrodnik

 

Powiązane artykuły