Zniszczył dwa samochody – nie uniknie kary

gwiazda_goldapiChuligańska fantazja i alkohol w organizmie 25-letniego mężczyzny były przyczyną zniszczenia przez niego dwóch samochodów. Marek M. odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Do obu zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie Gołdapi. Policjanci otrzymali zgłoszenia  o zniszczeniu dwóch samochodów zaparkowanych na ul. Popiełuszki  i Emilii Plater.
Nieznany wówczas sprawca z niewidomego powodu w jednym aucie zarysował ostrym narzędziem karoserie  niszcząc  powłokę lakierniczą, w drugim wgniótł klapę bagażnika i tylnego błotnika oraz wybił lusterko  i szybę.  Właściciele uszkodzonych samochodów oszacowali  swoje straty na blisko      3 tys. złotych.

Natychmiast po uzyskaniu informacji o zdarzeniu funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Policjanci analizowali wszystkie zebrane w sprawie materiały oraz informacje. W toku prowadzonych czynności ustalili, że za zniszczeniami „stoi” 25-letni Marek M.  Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał.  Swoje zachowanie tłumaczył wypitym wcześniej alkoholem.
Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły