Ze Starostwa: Spotkania starosty z parlamentarzystami

starostwo_2Starosta gołdapski Andrzej Ciołek gościł w lutym posła na Sejm RP Andrzeja Maciejewskiego oraz senator RP Małgorzatę Kopiczko.

Poseł Andrzej Maciejewski jest w Sejmie przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, stąd rozmowa ze starostą dotyczyła kilku istotnych dla powiatu zagadnień. Panowie rozmawiali m.in. niedofinansowaniu zadań zleconych samorządom powiatowym z zakresu administracji rządowej. Mowa tu chociażby o subwencji oświatowej, która maleje wraz ze spadkiem liczby uczniów. Starosty wyraził również zaniepokojenie planami zwiększenia kwoty wolnej od opodatkowania z 3 tys. zł do 8 tys. zł., gdyż skutkować to będzie znacznym spadkiem dochodów samorządów. Podczas spotkania rozmawiano również o sytuacji gołdapskiego szpitala. Temat szpitala został też poruszony w rozmowie z senator Małgorzata Kopiczko, która zapewniła starostę o swoim wsparciu w tym temacie. Senator Kopiczko jest członkiem dwóch Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz komisji Komisja Nauki, Edukacji i Sportu. (Red. Starostwo Gołdapskie)

starostwo_1


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Ze Starostwa: Spotkania starosty z parlamentarzystami

 1. ZXY

  Jednak nauka nie poszła w las .Jest prawdą , że kobiety kształtują właściwe obyczaje.

  Efekty widać na powyższych zdjęciach.

 2. ipo

  Czerwony sweterek i spodenki są the best

 3. Bruno

  Przy następnym spotkaniu proponuje podpytać Pana starostę żeby pochwalił się jak przeprowadzono termomodernizację szpitala wydając około 200 tysięcy na ocieplenie którego nikt nie widział.

 4. Velasquez

  Nurtuje mnie to od dłuższego czasu: kto ubiera Starostę?

 5. Maciek

  Bruno na termomodernizację wydano między 800 a 900 tysięcy… 🙁

 6. goldapiak

  Staroste ubiera slynny stylista jacyk czy jak mu tam

 7. ja

  Do ”goldapiak’: Pa-jacyk chyba? 😉

 8. ZXY

  Ten pan stylista to Tomasz Jacyków – samouk .Były sprzedawca w sklepie.

 9. Andrzej

  Pojawiła się nadzieja ,że Andrzej Ciołek zostanie odwołany ze stanowiska Starosty.
  Dzisiaj tj.25 02 2016 złożony został wniosek o jego odwołanie. Dziękuję odważnym radnym ,że chcecie obronić nasz szpital,który ten Pan chciał wraz z Mirosem oddać w inne ręce (niebezpieczne ręce). Jesteście przez nas wybrani i nasze interesy powinniście reprezentować.Teraz należy zmobilizować wszystkie siły żeby głosowanie było pomyślne ,a odwołanie skuteczne. Andrzej Tobolski