Wystawa „integracyjna”

pretekst_1Z Gołdapią związanych jest wielu twórców fotografików i malarzy. Część z nich mieszka poza naszym miastem zajmując się sztuką profesjonalnie, wykonując nawet zawody artystyczne, choćby – Sławomir Romaniuk (Białystok), Józef Romasz (Łódź) i Filip Wiśniewski (Białystok).

Jarosław J. Jasiński, instruktor fotografii gołdapskiego Domu Kultury, wpadł na pomysł, by „zintegrować” gołdapskich fotografików i plastyków we wspólnej prezentacji zatytułowanej „Pretekst”. Chociaż wśród autorów znaleźli się i tacy, którzy tworzą od niedawna.

Otwarcie wystawy odbyło się we wtorek w Galerii K-2. Rzecz jasna, gołdapskich twórców jest o wiele więcej niż obecnych na wystawie, ale do zaprezentowania wszystkich byłoby potrzebne dużo większe pomieszczenie galeryjne lub kolejna część prezentacji.

pretekst_2 pretekst_3 pretekst_4 pretekst_5 pretekst_6 pretekst_7 pretekst_8 pretekst_9 pretekst_10 pretekst_11 pretekst_12

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Wystawa „integracyjna”

  1. Ewelina

    Bardzo ciekawa wystawa. Jest potencjał w gołdapskich fotografach i malarzach – warto ich promować dalej, szerzej. Świetna inicjatywa Pana Jarosława Jasińskiego. Gratuluje pomysłodawcy i autorom prac!

  2. rewelacja

    Jak zwykle wystawa perfekcyjnie zorganizowana.