Uczniowie z Pogorzeli „Zapełniają puste brzuszki…”

pogorzel_7W tym roku szkolnym bardzo zaintrygował nas  konkurs, organizowany przez Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej Żytkiejmy Zapełnimy puste brzuszki – szkolny karmnik. Akcja edukacyjna zaproponowana przez pracowników parku, okazała się niemałym wyzwaniem.

Uczestnictwo w konkursie rozpoczęliśmy od wykonania karmnika. Z pomocą nam, przyszedł  tata Tomka, który przygotował materiał na domek dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Gotowy karmnik szybko zawisł w naszym szkolnym ogrodzie. Miejsce to już wcześniej było oazą dla ptaków, ponieważ posadziliśmy tam krzewy i rośliny będące pokarmem dla nich.

Postanowiliśmy sumiennie pełnić dyżury w uzupełnianiu pokarmu i wody. Nie zapomnieliśmy również o bożonarodzeniowym drzewku, na którym zawisła słoninka , jabłka i gruszki- przysmaki sikorek, dzwońców, kosów… Na zajęciach wyszukaliśmy potrzebne informacje na temat dokarmiania różnych gatunków ptaków. Dowiedzieliśmy się tego,  które z nich pozostają z nami cały rok, a które przylatują do Polski na zimę.

Następnie postanowiliśmy podzielić się zdobytą wiedzą z uczniami naszej szkoły. Wykonaliśmy plakaty „Czym dokarmiać ptaki zimą” , „Co lubią jeść ptaki” i rozwiesiliśmy je w szkole. Na odzew, długo  nie  czekaliśmy! Już następnego dnia,  dzieci z klasy I przyniosły nam  pokarmy dla ptaków. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i troszeczkę dumni z tego, że to właśnie my możemy uczyć innych odpowiednich zachowań.

Klasa III z wychowawczynią

pogorzel_1 pogorzel_2 pogorzel_3 pogorzel_4 pogorzel_5 pogorzel_6

 


Aktualności

Powiązane artykuły