GOŁDAP KOCHA RECYKLING – cudowny finał ekowalentynkowej akcji 2016:)

ekowalentynki_33GOŁDAP KOCHA RECYKLING na 100 procent. Ogromna ilość gołdapian, która w ekowalentynkowy ranek odwiedziła dziś Szkołę Podstawową nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, świadczy o tym, że w naszym mieście są prawdziwi przyjaciele przyrody.
Duży magazyn elektrośmieci (w nim telewizory, monitory, drukarki, żelazka, odkurzacze…) i 7 dużych kartonów z bateriami, to wynik dzisiejszej EKOWALENTYNKOWEJ akcji.
Mieszkańcy Gołdapi i okolic stanęli na wysokości zadania. Przybyli z odpadami, które chętnie zamieniali z uśmiechem na słodkie lizaki.

Jesteśmy dumni, że akcja pięknie rozwija się. Z roku na rok stale wzrasta świadomość ekologiczna mieszkańców.
Nasz wniosek jest następujący:
Nieważne dokąd zaniesiemy baterie, czy do szkoły, przedszkola, urzędu, czy do innego punktu zbierania – najważniejsze, aby odpady zawierające niebezpieczne substancje znalazły się w odpowiednim miejscu na Ziemi, a kto im pomoże w poszukiwaniu drogi jeśli nie my?

Akcja Ekowalentynki 2016 to także konkursy(wyniki z dwóch konkursów” bateriowych ” poznacie podczas Zielonych Dni 2016) oraz lekcje ekologii dla dzieci i dorosłych. Maluchy z gołdapskich przedszkoli od wielu lat odwiedzają naszą placówkę. Spektakl „Hej Mazury” z bateriami w tle obejrzały dzieci z Nibylandii ,Bajki i Samorządowego Przedszkola nr 1 w Gołdapi. Z radością pokazywały „wrzucały do kartonów” bilety wstępu jakimi były baterie.

teatrzyk_1 teatrzyk_2 teatrzyk_3 teatrzyk_4 teatrzyk_5 teatrzyk_6 teatrzyk_7 teatrzyk_8 teatrzyk_9 teatrzyk_10 teatrzyk_11 teatrzyk_12 teatrzyk_13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy Partnerom za pomoc w organizacji akcji oraz zbiórki i recyklingu zużytych baterii i elektroodpadów!

 

logo_1 logo_2 logo_3 logo_4

logo_5


Aktualności

Powiązane artykuły