Światowy Dzień Kota w bibliotece

IMG_1657W środę 17 lutego po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. Do zabawy zostały zaproszone dzieci uczęszczające do miejscowego przedszkola.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół. Na ich twarzyczkach wymalowane były piękne czarne noski i wąsiki. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania wiersza o kotku. Następnie dzieci zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów oraz kocimi obyczajami. Nie zabrakło również wesołych kocich zabaw, takich jak: z jakiej bajki uciekłem, wędrująca mysz, rzut kłębkiem wełny do celu, matematyczne łamigłówki. Wielką radość sprawił maluchom konkurs „Łakome kotki”, podczas którego przedstawiciele każdej grupy musieli wypić przez słomkę ulubiony przysmak kotów, czyli mleko. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem przy piosence „My jesteśmy kotki dwa”.

Uroczystość bardzo podobała się przedszkolakom, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się do wspólnej zabawy. Dziękujemy maluszkom i ich wychowawczyniom za wykonanie prac plastycznych, dzięki którym w bibliotece mogła powstać galeria kocich portretów. Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Anna Kuzyk

IMG_1628 IMG_1633 IMG_1636 IMG_1637 IMG_1646 IMG_1647 IMG_1651 IMG_1654 IMG_1658Światowy Dzień Kota w bibliotece


Aktualności

Powiązane artykuły