Również na środowej sesji

sesja_12Zanim na środowej sesji Rady Miejskiej przystąpiono do głosowania nad uchwałami głos zabrał Wojciech Kierwajtys, wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który omówił dotychczasowy stan inwestycji na tym obszarze.

Jego zdaniem spośród wszystkich podstref bardzo dobrze jawi się gołdapska biorąc pod uwagę wielkość naszej miejscowości. W tym aspekcie gołdapska podstrefa najlepiej wypada spośród podstref, jeśli idzie o zatrudnienie.  Zrealizowane Gołdapi inwestycje opiewają na kwotę 200 mln złotych ( Suwałki – 651, Ełk – 634). W gołdapskiej podstrefie zatrudnionych jest 1250 osób, w suwalskiej – 2923, Ełckiej – 2215.

Powierzchnia gołdapskiej podstrefy to 57,3 ha, w tym 2,4545 ha powierzchni do sprzedaży. Jest też możliwość inwestowania na kilku działkach do tej pory niewykorzystanych, ale mających właścicieli.

W gołdapskiej podstrefie działają głównie firmy z kapitałem polskim i jedna z duńskim.

Gość podkreślił, że jednym z inicjatorów utworzenia Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej był gołdapski samorząd.

sesja_9 sesja_10 sesja_11

 


Aktualności

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “Również na środowej sesji

 1. Jemioł

  A nie tak dawno mówiło się, że nasza Strefa utworzyła i zapewnia ok. 2000 miejsc pracy. Znów kłamstwo! Tak jak z obietnicą obniżenia pensji burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Jerry

  Porównując wielkość miast i nakłady w Ełku i Suwałkach, do tych w Gołdapi – to dla mnie to rewelacyjny wynik – 1 250 zatrudnionych!!! To zasługa działań Marka Mirosa i Jarosława Słomy. Pamiętamy!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. tak

  tak,marek wybudował IRYD, marek wypromował VITAL,marek postawił na nogi zajazd,marek zrobił Vetus,marek wybudował MATRIOSZKĘ, marek wybudował obwodnicę,ulice,park i co jeszcze ? DOPISUJCIE. marek żył jak robak w słoninie na koszt miasta – nasz, zobaczcie bezinteresowne umorzenia,komu,tak. tak działał marek, a teraz pyta czy przystoi 60- latkowi dokuczać – rozliczać.chciał dobrze… dla siebie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Andrzej

  Ciekawe czy pan Kierwajtys wie ,że kilka inwestycji w SSE w Gołdapi powstało z naruszeniem prawa ,a konkretnie ustawy z dnia 28 lipca 2005 r o ochronie miejscowości uzdrowiskowych.To również zasługa Marka Mirosa o wątpliwych walorach uzdrowiskowych.Czyż nie ? Odsyłam do lektury tejże ustawy ,a w razie wątpliwości do Ministerstwa Zdrowia -twórcy w/w aktu prawnego. Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. czytelnik

  panu tobolskiemu to czas na emeryture pa pa

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Andrzej

  Do „czytelnika”.Nie przeszkadza tobie „młodzież” z grupy „Gospodarni Razem” z towarzyszem PZPR Ryszardem Wrzoskiem i kilkoma innymi,którzy utrwalali poprzedni porządek prawny w tej przestępczej grupie. Masz malutką wiedzę o tamtych czasach i dokonaniach kilku radnych,notabene starszych ode mnie o kilkanaście lat. . „Czytelnik” to chyba na wyrost,żeby się podbudować. Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ratomski

   Panie Andrzeju, czy ja Pana dobrze zrozumiałem? Pan twierdzi, że grupa „Gospodarni Razem ” to grupa przestępcza?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...