Na drogach powiatu gołdapskiego ponownie zagościł śnieg i marznący deszcz. Apelujemy o ostrożność

4Zimowe warunki ponownie zagościły na drogach naszego powiatu. Opady śniegu i ujemne temperatury sprawiły, że nawet główne trasy wojewódzkie i krajowe są białe. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Na drogach naszego powiatu ponownie zawitał śnieg i marznący deszcz, który sprawił, że warunki drogowe znacznie się pogorszyły i są zdradliwe. Chociaż jezdnia wydaje się być „czarna” może okazać się bardzo śliska i sprawić, że kierowcy z łatwością mogą stracić panowanie nad swoim pojazdem. W takich warunkach trudniej jest zapanować nad samochodem i zatrzymać go w odpowiednim momencie.

Przekonała się o tym 35-letnia kierująca oplem vectrą, która dzisiejszej nocy po godz. 04.00 w miejscowości Kozaki nie dostosowała prędkości do panujących warunków, wpadła w poślizg i zjechała do przydrożnego rowu.  Na szczęście nie odniosła obrażeń.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków. Na śliskiej nawierzchni nie trudno wpaść w poślizg, dlatego zdejmijmy nogę z gazu.  Zachowajmy także bezpieczne odległości między pojazdami – wystarczy chwila nieuwagi, aby nasze auto zatrzymało się na samochodzie jadącym przed nami. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Na drogach powiatu gołdapskiego ponownie zagościł śnieg i marznący deszcz. Apelujemy o ostrożność

  1. tak

    apelujcie do firm które powinny dbać o stan dróg,o to aby były dyżury i dyżurny aby interweniowal i wysłał pługi jak widzi że są opady, musi ktoś sie zawziąść i się posądzić aby zaczęło działać.pług dziś pojechał dopiero jak laweta wyciąnęła tę kobiętę z rowu

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...