Mali rycerze z „trójki” awansowali na półfinał województwa

Dwójki Siatkarskie 2016W środę, 17 lutego na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku rozegrano Mistrzostwa Rejonu VI w „Dwójkach” Siatkarskich Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego.

W rejonowym turnieju wystąpiły cztery drużyny: SP 4 Ełk, SP 7 Giżycko, SP 3 Olecko i SP 3 Gołdap, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Schemat rozgrywek nakazywał rozgrywanie meczów dwoma dwójkami. To znaczy, że pierwszego seta gra inna dwójka co w secie drugim. Dodatkowo zespół składa się z dwóch rezerwowych.

Ogromny sukces w tej imprezie odniósł zespół Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi prowadzony przez Łukasza Tarasiewicza. Czwartoklasiści oraz młodsi siatkarze, grając w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski, Dominik Wawrukiewicz i Filip Siemieniuk zajęli pierwsze miejsce, bezpośrednio awansując na półfinał województwa warmińsko-mazurskiego. Gołdapianie na początek ograli 2:1 (25:19, 12:25, 16:14) – Szkołę Podstawową nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku. W drugim swoim spotkaniu pokonali 2:1 (25:14, 21:25, 15:10) – Szkołą Podstawową nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku. W ostatnim swoim środowym meczu zwyciężyli z mocnym zespołem ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku – 2:0 (27:25, 25:20).

– Młodzi chłopcy zagrali bardzo walecznie, ambitnie i co najważniejsze, skutecznie – mówi trener. Wywalczony tytuł upoważnia do gry w półfinale mistrzostw województwa, który pod koniec marca odbędzie się w Szczytnie. Jest to drugi zespół z SP 3 Gołdap (po trójkach), który wywalczył awans do półfinału województwa. Organizatorem mistrzostw był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 3 Olecko,

3. SP 7 Giżycko,

4. SP 4 Ełk.

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Mali rycerze z „trójki” awansowali na półfinał województwa

 1. Waldek

  Brawo chłopaki, gratulacje Łukasz akademia sos działa i tak trzymać

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Andrzej Sztuk

  Ogromne gratulacje, dobra i ciężka robota przynosi efekty. Pozdrowienia od kolegów z piłki ręcznej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...