Maratony Kresowe w Gołdapi

4Gołdap znajdzie się na trasie Międzynarodowych Rowerowych Maratonów Kresowych w sezonie 2016. Wyścig został zaplanowany na 1 października. Spodziewany jest start kilkuset zawodników z Polski, Litwy, Białorusi i Rosji. Start i meta wyścigu „W Krainie Łowców Przygód” będą zlokalizowane na promenadzie zdrojowej, obok tężni solankowych.

Po zakończeniu maratonu odbędzie się podsumowanie ósmego sezonu Maratonów Kresowych.Maratony Kresowe to wyścigi z dziedziny kolarstwa terenowego dla wszystkich. Startują zawodnicy zrzeszeni w klubach, ale przeważająca większość to zwykli amatorzy. Trofea sportowe są rozdzielane w około czterdziestu kategoriach: od przedszkolaków do weteranów. Wśród regularnie startujących są zawodnicy nawet ponad siedemdziesięcioletni! Z zawodników z Gołdapi sukcesy na Maratonach Kresowych odnosił Grzegorz Lange, który stawał na podium w Półmaratonie. Impreza jest w formule wyścigu, ale dla zwykłych rowerzystów to przede wszystkim rekreacja i znakomita zabawa. Trasy są konstruowane w taki sposób, aby pokazać piękno przyrody i krajobrazu. Uczestnicy w pigułce mogą przeżyć największe atrakcje w okolicy, w której rozgrywany jest wyścig. Trasa maratonu w Gołdapi będzie prowadziła w większości przez Puszczę Romincką.

Pokonanie „Maratonu” wydaje się nieosiągalne dla przeciętnego rowerzysty. W przypadku Maratonów Kresowych jest to zazwyczaj 60km poprowadzone w terenie. Przejechanie takiej trasy wymaga rzeczywiście regularnego jeżdżenia po kilkadziesiąt kilometrów i dobrej kondycji. Jednak można będzie wybrać dystans krótszy: Półmaraton – 30 km lub Mini – 8 km. Maratony Kresowe mają także dystans mikro dla przedszkolaków, którzy mają do pokonania 200-500 m. Wszyscy najmłodsi uczestnicy otrzymają medal i drobny upominek. Maratony Kresowe dają sposobność kontynuowania rowerowej pasji przez cały sezon. Na rok 2016 zostało zaplanowanych 15 wyścigów, które odbędą się na obszarze trzech państw, w Polsce w trzech województwach.

Współorganizatorem Maratonu Kresowego w Gołdapi będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, przy wsparciu Urzędu Miejskiego.Więcej informacji na stronie www.maratonykresowe.pl

1 2 3

Powiązane artykuły

5 komentarzy do “Maratony Kresowe w Gołdapi

 1. obserwator

  Super! Co z tego będzie miał przeciętny Gołdapianin? Ile to Będzie nas kosztowało?

  1. SCORPIO

   Załóż firmę lub działalność gospodarczą związaną z obsługą takich rajdów ewentualnie nowej trasy green velo baza noclegowa no…………..

   1. stan

    Przyjedzie kilkaset osób, które skorzystają z noclegów, restauracji i sklepów. Zarobią ludzie, którzy prowadzą takie biznesy i w nich pracują. Miasto zarobi więcej na podatkach. Niektórzy zapewne wrócą zimą. To dobra promocja. Impreza w bardzo dobrym momencie bo po sezonie letnim, a przed zimowym

 2. Adam

  Przeciętny gołpadpianin jak zwykle nic, ale ja i owszem, np: mniejsze wpisowe niż u Zamany! Juz nie mogę się doczekać razem z całą rodziną.

 3. xyz

  Cyt.” obserwator” – „Co z tego będzie miał przeciętny Gołdapianin?” – Na pewno niektórzy „kasę” z tytułu obsługi , a inni atrakcję i satysfakcję. Miasto i region reklamę. Pozdrawiam.