Gołdapscy saneczkarze na światowych arenach

saneczkarze_10Na początku grudnia 2015 roku saneczkarze ULKS „Łoś” Gołdap uczestniczyli w zgrupowaniu sportowym – międzynarodowym treningu FIL (Federation International Luge) w austriackiej miejscowości Kuhtai (2020 m n.p.m).

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi – Konrad Lisik, Arkadiusz Górecki ( obaj klasa sportowa ) oraz Maciej Kamiński, a także trójka absolwentów naszego Gimnazjum – Dominika Krupińska (obecnie uczennica ZSLiZ w Olecku ), Marcin Sitkowski ( ZSZ Gołdap), Aleksander Grecki ( ZSZ Gołdap), trenowali przez kilka dni na bardzo trudnym torze wysoko w górach (2300 m n.p.m).

Efektem ich intensywnej pracy był start w treningu oficjalnym do Pucharu Świata Seniorów w Kuhtai. Na sam start PŚS dojechała kolejna nasza zawodniczka Aleksandra Szuler (absolwentka gołdapskiego gimnazjum), która zakwalifikowała się do finału rywalizacji na torze równoległym. Był to pierwszy – bardzo udany start naszych zawodników.

Realizacja wyjątkowo intensywnego planu treningowego, pozwoliła na przygotowanie zawodników do startu w I Pucharze Świata Juniorów, który odbył się 2-3 stycznia w austriackim Winterleiten/Obdach. W tych zawodach uczestniczył najlepszy z gimnazjalistów – Konrad Lisik oraz Dominika Krupińska i Aleksander Grecki. Najlepiej spisał się Konrad zajmując w swojej kategorii wiekowej (junior młodszy) wysokie 15 miejsce. Następny dzień – treningi na torze włoskim w Latsch i start 5-6 stycznia w malowniczej włoskiej miejscowości Seiseralm/Alpi di Siusi w II Pucharze Świata Juniorów. Bardzo dobry start zaliczył Konrad Lisik zajmując 14. miejsce w kategorii juniorów młodszych Pozostali nasi zawodnicy uzyskali również wysokie lokaty: 7 miejsce Dominika i 13 miejsce Olek (w swoich kategoriach). W całym rankingu to jednak Konrad był najlepszy. Płynna jazda oraz poprawianie czasów w kolejnych ślizgach, przekonało trenerów do decyzji o kolejnych startach Lisika.

W dniach 8-10 stycznia odbył się II Puchar Świata Seniorów w miejscowości Latsch/Włochy, w którym Polskę reprezentowało pięciu zawodników – trzech z Bielska -Białej i dwójka z Gołdapi – Aleksandra Szuler i Konrad Lisik. W Pucharze Narodów, który jest kwalifikacją do Finału PŚS, gołdapscy zawodnicy uzyskali bardzo dobre wyniki: Ola była 5, a Konrad 12. Niestety, bardzo niewiele zabrakło do Finału PŚ. Przed naszymi zawodnikami jeszcze kilka ważnych startów w Pucharach Świata Juniorów i Seniorów, a optymistycznym jest fakt, że ostatni start juniorów odbędzie się na torze w Latsch, gdzie Konrad radzi sobie całkiem nieźle, a może to mieć znaczenie szczególnie, że będą to Mistrzostwa Świata Juniorów.

Mariusz Matławski – trener saneczkarzy, nauczyciel wychowania fizycznego

saneczkarze_1 saneczkarze_2 saneczkarze_3 saneczkarze_4 saneczkarze_5 saneczkarze_6 saneczkarze_7 saneczkarze_8 saneczkarze_9 saneczkarze_11 saneczkarze_12

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapscy saneczkarze na światowych arenach

  1. xyz

    Brawo i chwała Wszystkim . To jest też promocja Gołdapi. Pozdrawiam.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...