VII Jarmark Bożonarodzeniowy – już w niedzielę!

plakat_jarmark_2015_bNadchodzą Święta Bożego Narodzenia – pragniemy przeżyć je jak najpiękniej w gronie najbliższych, kultywując staropolskie obyczaje, smakując tradycyjne potrawy, śpiewając kolędy. Wyjątkowe i najważniejsze w roku dni, są coraz bliżej, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się kolejny, bo już siódmy Jarmark Bożonarodzeniowy. Przedświąteczne spotkanie o niepowtarzalnej atmosferze odbędzie się w niedziele, 20 grudnia 2015 r. w godzinach 11.00-15.00 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

Celem spotkania jest przypomnienie i prezentacja regionalnego oraz lokalnego dziedzictwa kulturowego związanego z tradycjami bożonarodzeniowymi.

Podczas uroczystości będzie można spotkać artystów, rękodzielników, rzemieślników i wytwórców produktów lokalnych. Pragniemy, aby miejski plac zamienił się w magiczny świat. Wypełniony mnóstwem zapachów świątecznych, światełek, choinek, aniołów…

Na Jarmarku na uczestników będą czekały fantastyczne atrakcje, m.in.,Św. Mikołaj, gry i zabawy. Poszukujący oryginalnych prezentów gwiazdkowych znajdą je na ponad 20 stoiskach, bogatych w artykuły świąteczne, rękodzieło, ozdoby, świece z miodu i rzeźby.

Najbardziej wyszukane podniebienia smakoszy znajdą tego dnia coś dla siebie wśród świątecznych wypieków, wędlin, sera i pieczywa regionalnego. Nadleśnictwo Gołdap i Czerwony Dwór zadba, by na naszym placu wyrósł baśniowy lasek, z którego będzie można wybrać choinkę dla siebie.

Wśród wielu atrakcji zapraszamy do udziału w konkursach na „Najpiękniejsze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego”, „Najsmaczniejszą zupę bożonarodzeniową podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego ” oraz konkurs na „Najciekawsze przebranie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego” (szczegółowe informacje na stronach: www.powiatgoldap.pl , www.funduszgoldap.pl) . Na zgłoszenia mailowe czekamy do dnia 15 grudnia 2015 r. W załączeniu formularze zgłoszeniowe.

Organizatorami Jarmarku są: Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.
Wspierają: Dom Kultury w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Nadleśnictwo Gołdap i Czerwony Dwór.
Wsparcie medialne: goldap.info, goldap.org.pl i Kurier Gołdapski.

(wa)


Aktualności

Powiązane artykuły