Sentymentalnie i z humorem

jedynka_49Chyba najmilszym punktem programu obchodów 70-lecia gołdapskiej „Jedynki” było wręczenie kwiatów byłym nauczycielom i pokazanie podczas prezentacji multimedialnej twarzy tych, którzy od początku tworzyli powojenną historię tej szkoły.

Warto przypomnieć, że w budynku, który został otwarty już w 1903 roku mieściły się wcześniej nie tylko podstawówki. Podczas I wojny  światowej miał tu czasowo swoje miejsce choćby szpital wojenny.

Piątkowa uroczystość zebrała liczną widownię, widać było, że i rodzice uczniów mocno  przeżywali występy swoich pociech.

Zebranych powitała dyrektor Beata Karpińska, która między innymi poinformowała o planach przywrócenia szkole dawnej, zabytkowej elewacji. Głos zabrali goście. Nauczycielka Anna Puza przy tej okazji otrzymała odznaczenie ZNP.

Uzupełnieniem spotkania była prezentacja umiejętności artystycznych uczniów „Jedynki”.

Widać było, że widownia nie nudziła się, zwłaszcza, ze występ zawiera spora dawkę humoru.

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Sentymentalnie i z humorem

 1. xyz

  „Zebranych powitała dyrektor Beata Karpińska, która między innymi poinformowała o planach przywrócenia szkole dawnej, zabytkowej elewacji” – brawo Pani Dyrektor. Były uczeń „czerwonej szkoły”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. kazik

  Redakcji przez gardło i klawiaturę nie przechodzi wymienić nazwisko Luto. Natomiast pan sekretarz jest wymieniany przy byle okazji.Czyżby pan dyrektor należał do grupy obrażonej na demokrację po wyborach samorządowych? I Anna Buza ??????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Proszę nie przesadzać – żaden z obecnych samorządowców nie został wymieniony i są nie mniej ważni, choćby przewodniczący rady. Zaś pan sekretarz traktowany jest podobnie – pojawiał się do tej pory wyłącznie w tekstach gotowych przysyłanych do redakcji. Zresztą obiektyw aparatu raczej się nie obraził:-)

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. hgy

  Cieszy mnie, że burmistrz uwzględnił kwotę na tę inwestycję w budżecie na rok 2016. Tylko ciekawe czy opozycja ten budżet przegłosuje ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Problem może być jeden (choć budowlańcy raczej lepiej się na tym znają) – wydaje się, że przed położeniem tynku ta czerwona cegła została „podziobana” ostrymi narzędziami, by tynk lepiej się trzymał…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Nauczycielka

  Klasa Id – wspaniałe dzieci i wspaniali rodzice! Myślę o Was ze wzruszeniem. Szkoda, że tak krótko byliśmy razem. Jesteście w moim sercu. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego najlepszego. Wychowawczyni.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...