Odznaki Młodego Strażnika Parku i współpraca między szkołami

pogorzel_8W siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbyła się jedenasta edycja konkursu o odznakę „Młodego Strażnika Parku 2015” – edycja jesienna.

W konkursie oraz wspólnej wyprawie integracyjnej wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych wraz z opiekunkami z Pogorzeli, Dubeninek, Galwieć, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.

Po zakończeniu konkursu – dla naszych uczniów z sukcesem – wraz z opiekunami wszyscy udaliśmy się na wycieczkę po Puszczy Rominckiej, której przewodził podleśniczy – pan Henryk Bazylewicz. Pan Henryk od wielu lat współpracuje z naszymi szkołami i jest uwielbiany przez dzieci. Potrafi zarazić swoją pasją do przyrody wielu uczniów, a uczestnicy wyprawy nie mieli czasu nawet poczuć, że jest im zimno, gdyż opowieści pana Henryka rozgrzeją nawet największego zmarzlaka. Główną atrakcją naszej wyprawy był Park Podworski w Bludziach, a także przystanek przy Rezerwacie Czerwona Struga i Szkółce Leśnej w miejscowości Bludzie. Zobaczyliśmy jeden z 8 Kamieni Wilhelma występujących w Puszczy Rominckiej. Przejeżdżaliśmy również koło rezerwatu „Żytkiejmska Struga” i „Dziki kąt”.

Taka wspólna wyprawa oraz kontakt uczniów i nauczycieli z różnych szkół daje możliwość integracji, wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości oraz przyjaźni. Na pewno wzmocni się jeszcze bardziej współpraca między naszymi szkołami, która moim zdaniem jest bardzo ważna.

Monika Wojtala-Taudul


Aktualności

Powiązane artykuły