Areszt dla kierowcy tira

w5Na 3 miesiące decyzją oleckiego sądu został tymczasowo aresztowany obywatel Bośni i Hercegowiny, podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna, kierując ciężarowym MAAN-em, na przejściu granicznym wjechał w stojące samochody, w wyniku czego 9 osób zostało rannych.

Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek gołdapskich policjantów i Prokuratury Rejonowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 63-letniego obywatela Bośni i Hercegowiny, który podejrzany jest o to, że kierując samochodem ciężarowym spowodował katastrofę w ruchu lądowym.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 22 grudnia przed godz. 15:00. Mężczyzna kierując ciężarowym MAAN-em na przejściu granicznym Gołdap-Gusiew nie zatrzymał się do kontroli granicznej, połamał szlabany i wjechał w stojące w kolejce samochody. Po stronie polskiej uszkodzony został 1 samochód, po stronie rosyjskiej 7. W wyniku zaistniałego zdarzenia 9 osób odniosło obrażenia. Poszkodowani zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły