Ze starostwa: Finał konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim”

IMG_5382W piątek października 2015 r. dzięki uprzejmości dyrektora Leszka Retela w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.
Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony 23 października tego roku w 9 szkołach podstawowych naszego powiatu. W czterech szkołach konieczne było przeprowadzenie dogrywek, w rezultacie których spośród 100 uczestników wyłoniono po 3 najlepszych uczniów z każdej szkoły.
W finale wzięło udział 27 uczniów. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu. Miejsce pierwsze zajął Kuba Śniczewski, miejsce drugie Jakub Sewioło – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, a miejsce trzecie Szymon Gromko – uczeń Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Laureaci uhonorowani zostali przez starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka dyplomami i cennymi nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy finału otrzymali także nagrody i dyplomy. Specjalne podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący swoich podopiecznych. W przerwie konkursowych zmagań uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.
Konkurs był dofinansowany przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach realizacji projektu pn.: „Z ekologią na co dzień”.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Ze starostwa: Finał konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim”

 1. Ja

  JEDYNKA NAJLEPSZA JEST super super super super. GRATULACJE

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Gołdapianka

  Brawo JEDYNKA, jesteście najlepsi!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ab

  Nie Retela tylko Retla.
  Tak jak Mentla, Wedla, Hegla.
  W tych nazwiskach ostatnie e jest ruchome, czyli zanika w przypadkach zależnych.
  To, że komuś bardziej się podoba Retela nie oznacza, że jest to poprawne.
  Warto znać zasady fleksji języka polskiego i je stosować.
  Czyżby właścicielowi nazwiska, nauczycieloowi przecież, nie zależało na tym, żeby je poprawnie, po polsku odmieniać? Hmm…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ania

   Hmm …

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...