Ze starostwa: Finał konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim”

IMG_5382W piątek października 2015 r. dzięki uprzejmości dyrektora Leszka Retela w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi.
Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony 23 października tego roku w 9 szkołach podstawowych naszego powiatu. W czterech szkołach konieczne było przeprowadzenie dogrywek, w rezultacie których spośród 100 uczestników wyłoniono po 3 najlepszych uczniów z każdej szkoły.
W finale wzięło udział 27 uczniów. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu. Miejsce pierwsze zajął Kuba Śniczewski, miejsce drugie Jakub Sewioło – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, a miejsce trzecie Szymon Gromko – uczeń Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach. Laureaci uhonorowani zostali przez starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka dyplomami i cennymi nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy finału otrzymali także nagrody i dyplomy. Specjalne podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący swoich podopiecznych. W przerwie konkursowych zmagań uczestnicy skorzystali ze słodkiego poczęstunku.
Konkurs był dofinansowany przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach realizacji projektu pn.: „Z ekologią na co dzień”.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Ze starostwa: Finał konkursu „Ochrona przyrody w powiecie gołdapskim”

 1. Ja

  JEDYNKA NAJLEPSZA JEST super super super super. GRATULACJE

 2. Gołdapianka

  Brawo JEDYNKA, jesteście najlepsi!!!!!!!!!!!!

 3. ab

  Nie Retela tylko Retla.
  Tak jak Mentla, Wedla, Hegla.
  W tych nazwiskach ostatnie e jest ruchome, czyli zanika w przypadkach zależnych.
  To, że komuś bardziej się podoba Retela nie oznacza, że jest to poprawne.
  Warto znać zasady fleksji języka polskiego i je stosować.
  Czyżby właścicielowi nazwiska, nauczycieloowi przecież, nie zależało na tym, żeby je poprawnie, po polsku odmieniać? Hmm…