Na granicy: Odzyskany Daf, Mercedes i BMW

sg_3Wczoraj funkcjonariusze Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 samochody, w których stwierdzili niezgodność w numerach VIN. Wartość pojazdów to 112 500 zł.

W drogowym przejściu granicznym w Bezledach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz dokonał kontroli legalności pochodzenia pojazdu marki DAF, rok produkcji 2008. Okazało się, że samochód figuruje w bazach danych jako utracony na terytorium Niemiec. Kierowcy, obywatelowi Rosji przerwano podróż i przekazano sprawę policji. Wartość pojazdu to 100 000 zł.

Funkcjonariusze nie tylko sprawdzają auta o znacznej wartości, ale również i te mniej „luksusowe”. I tak było w przypadku 2 samochodów, które chciały wjechać do Polski przez drogowe przejście graniczne w Gronowie.

Kierowcą zarówno Mercedesa Sprinter 212 (wartość 8 000 zł), jak i samochodu BMW 520 (wartość 4 500 zł) byli obywatele FR. W obu przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w numerach VIN i sprawy przekazano wg właściwości  funkcjonariuszom KPP w Braniewie.

sg_1 sg_2


Aktualności

Powiązane artykuły