Działali w warunkach recydywy

kodeks_karny1Do 10 lat więzienia grozi za kradzież z włamaniem. Taki zarzut usłyszało trzech mężczyzn podejrzanych o włamanie do piwnicy. Do zdarzenia doszło miedzy 18 a 19 listopada na jednym z gołdapskich osiedli. Sprawcami okazali się być trzej gołdapianie w wieku 24, 35 i 38 lat. Ich łupem padły przedmioty o wartości blisko 500 złotych.
W piątek 20 listopada gołdapscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednej z piwnic bloku przy ulicy Warszawskiej. Ich łupem padły m.in. skrzynka narzędziowa z zawartością, klucze hydrauliczne, śrubokręty, telefon komórkowy i wiele innych przedmiotów o łącznej wartości blisko 500 złotych.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Piotrowi F., Markowi M. oraz Mariuszowi K. zarzutów. Mężczyźni przyznali się do włamania i złożyli wyjaśnienia. Policjanci odzyskali część skradzionego mienie, które zwrócili właścicielowi. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto Marek M. i Mariusz K. działali w warunkach tzw. recydywy – za co grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. (KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły