To świetna okazja do rozwijania wśród uczniów zainteresowań sztuką kulinarną

pracownia 486W piątek 23 października 2015 roku, uczniowie klasy III E Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wraz z wychowawcą  panią Justyną Przekop  uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, połączonych z degustacją przygotowanych przez siebie potraw pod hasłem „ZDROWY STYL ODŻYWIANIA”.  

Warsztaty odbyły się na terenie Zespołu Szkół Zawodowych i prowadzone były przez panią Małgorzatę Tałejszys nauczyciela gastronomii.

Celem warsztatów było wzbogacanie wiedzy uczniów o zdrowiu człowieka i właściwym odżywianiu. Zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania, budzenie zainteresowania własnym zdrowiem, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania, uświadomienie znaczenia witamin dla zdrowia człowieka, rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną.

Uczniowie gimnazjum przygotowywali następujący zestaw kulinarnych specjałów:

·           TARTALETKI Z WARZYWAMI

·           BUŁECZKI DROŻDŻOWE Z DYNIĄ

·           MARCHEWKOWE BABECZKI

Młodzież została podzielona na trzy grupy, z których każda miała przygotować jeden specjał kulinarny. Uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami kulinarnymi, świetnie się razem przy tym bawili.

Takie warsztaty to świetna okazja do rozwijania wśród uczniów zainteresowań sztuką kulinarną oraz konfrontacja wiedzy i umiejętności.

Gimnazjaliści, doskonale odnaleźli się w roli kucharzy, a wrażenia kulinarne na długo pozostaną w ich pamięci.

 

UCZNIOWIE GIMNAZJUM WRAZ Z WYCHOWAWCĄ DZIĘKUJĄ

ZA KULINARNĄ PRZYGODĘ

 

OTO JEDEN Z PRZEPISÓW

WARTO WYPRÓBOWAĆ!

Tartaletki z warzywami

CIASTO: 200g mąki, 200g masła, 2 jajka, sól

FARSZ: 1 świeży brokuł lub 1 paczka mrożonych, 2 małe cukinie, 2 duże pory,

2 łyżeczki masła, 3 jajka, 250 ml śmietany 12%, 2 łyżki mąki, sól, pieprz, 150g parmezanu

SPOSÓB PRYGOTOWANIA: Z mąki, masła, jajek i soli wyrabiamy ciasto, zawijamy w folię spożywczą
i wstawiamy na godzinę do lodówki. Blanszujemy brokuły i pokrojone w plasterki cukinie. Pory kroimy w talarki i podsmażamy krótko na maśle. Roztrzepujemy jajka ze śmietaną i mąką, dodajemy sól, pieprz oraz 100g startego parmezanu. Foremki na tartinki wylepiamy ciastem. Układamy w nich warzywa, zalewamy masą jajeczną i posypujemy resztą parmezanu. Pieczemy babeczki w piekarniku rozgrzanym do 190°C około 30 minut.

GIMNAZJALIŚCI ŻYCZĄ SMACZNEGO!

pracownia 480 pracownia 484 pracownia 489 pracownia 510 pracownia 528 pracownia 541 pracownia 544 pracownia 546 pracownia 547


Aktualności

Powiązane artykuły