Jesień w lesie

SAM_5885Pierwszaki z Jedynki wybrały się 21 października na wycieczkę do lasu Kumiecie w ramach realizacji programu ekologicznego „Z przyrodą na Ty.” Na skraju lasu czekał podleśniczy Henryk Bazylewicz z Nadleśnictwa Gołdap i zaprosił nas na spacer. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Leśniczy pokazał dzieciom różne drzewa i krzewy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, a następnie uczyli się rozpoznawać rośliny zielne, krzewy i drzewa po liściach, nasionach i korze. Pierwszy raz dzieci zobaczyły szyszki jodły. Największą atrakcją okazał się bieg „Jak szybko rosną drzewa?”

Spotkanie zakończyło się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem. Pan leśniczy w atrakcyjny sposób prezentował wiedzę przyrodniczą, pokazał piękno naszego lasu i uczył szacunku do żyjących wokół zwierząt i roślin. Serdecznie dziękujemy pani Emilii Płach i pani Ewelinie Stalewskiej za pomoc w organizacji wycieczki i opiekę nad dziećmi.

Ewa Szorc Anna Puza Ewa Mioduszewska

 

Na ścieżce przyrodniczej RECHOT w Galwieciach

Uczniowie klasy IIIa i IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi, 24 października pojechali na wycieczkę do lasu. Z podleśniczym Henrykiem Bazylewiczem udaliśmy się na ścieżkę przyrodniczą „Rechot”, gdzie w naturalnym środowisku obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Podleśniczy pokazał dzieciom poszczególne warstwy lasu oraz omówił ich mieszkańców i sposób przygotowywania się ich do zimy. Następnie każdy uczeń ze swoją rośliną musiał zająć odpowiednie piętro lasu na wieży widokowej nad jeziorem Ostrówek. Nagle zobaczyliśmy przebiegające stado dzików.

Pogoda była mroźna i słoneczna, humory dopisywały wszystkim. Pan leśniczy Artur Wiszowaty zaprosił wszystkich do ogniska, gdzie piekliśmy kiełbaski. Wiele emocji wywołał szybujący orzeł bielik. Po posiłku pan Bazylewicz zaproponował ciekawe konkurencje sportowo-przyrodnicze „Jemioła” i „Chmiel”.

Pan podleśniczy w atrakcyjny sposób prezentował wiedzę przyrodniczą, pokazał piękno naszego lasu i uczył szacunku do żyjących wokół zwierząt i roślin.

mgr Ewa Szorc i mgr Anna Puza


Aktualności

Powiązane artykuły