Sąsiedzka pogawędka: Przyjaciele Przyrody z 5a informują

wizyta_2W ramach cyklu „spotkania z ciekawymi ludźmi” wspaniałymi gośćmi w naszej klasie byli pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej” Słoneczny Dom” w Gołdapi – pan Marcin Białous i pani Magdalena Chmiel.

Wspólnie z panią psycholog wyłoniliśmy obraz osoby z niepełnosprawnością. Ustaliliśmy ,że każda niepełnosprawność, jej rodzaj i zakres w odmienny sposób wpływają na kształt relacji z innymi. Pani Magda podkreśliła, że ma z nami bardzo dobry kontakt. Chętnie odpowiadaliśmy na pytania oraz chętnie je zadawaliśmy.
Dyrektor Słonecznego Domu pan Marcin Białous zainteresował nas sprawnym i prężnym działaniem Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi, którego jest prezesem. Opowiadał o organizowaniu akcji honorowego oddawania krwi. Promował zdrowy styl życia i pięknie mówił o pomocy ludziom w najprostszy sposób – pomocy i wielkim darze jakim jest krew.

wizyta_1 wizyta_3 wizyta_4 wizyta_5 wizyta_6 wizyta_7 wizyta_8 wizyta_9

Dziękujemy za wspaniałą lekcję .Prawdziwi sąsiedzi współpracują ze sobą i odwiedzają się systematycznie. W naszej szkole zawsze czuć bliskość ,ciepło i bezpieczeństwo o tym właśnie zapewniali nas sąsiedzi zza płotu:)


Aktualności

Powiązane artykuły