Otrzymali dziś miły prezent

opowiem_ci_56Miły prezent otrzymali dziś uczestnicy ubiegłorocznego konkursu „Opowiem i narysuję ci bajkę”. Nagrodzone wiersze i rysunki wszystkich uczestników znalazły się w pięknej, kolorowej publikacji książkowej. Wręczenie książki odbyło się w Centrum Szkolenia i Wychowania OHP z udziałem przedstawicieli Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji, gołdapskiej KPP i samorządowców.

Koordynatorem projektu była st. asp. Marta Andruczyk, współorganizatorem i wydawcą publikacji Biblioteka Publiczna w Gołdapi. Również w zorganizowaniu dzisiejszej imprezy pomagały gołdapskie bibliotekarki.

W uroczystości wzięły udział wszystkie dzieci, których prace znalazły się w książce, autorzy bajek, przedstawiciele komendanta głównego Policji podinsp. Monika Florczuk, kom. Magdalena Malinowska, komendanta wojewódzkiego Policji podinsp. Arkadiusz Sylwestrzak oraz przedstawiciele władz samorządowych. Wiele radości sprawiły dzieciom otrzymane w trakcie uroczystości pierwsze egzemplarze książek. Nagrody od przedstawicieli KGP otrzymali również autorzy bajek.

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Po części oficjalnej pod przewodnictwem sierż. Bobra najmłodsi bawili się przy ognisku. Maluchom zorganizowano zabawy oraz konkursy – żadne dziecko nie opuściło imprezy bez elementu odblaskowego.  Również nasi goście nie wyjechali bez upominków. W ramach projektu „ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE” (projekt realizowany w ramach rządowego projektu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” – III edycja realizowana przez starostwo powiatowe oraz Komendę Powiatową Policji w Gołdapi) został wykonany plakat promujący noszenie odblasków. Zdjęcia do plakatu zostały wykonane w Gołdapi podczas 72. Rajdu Polski w lipcu tego roku. Odblaski promują m.in.: Krzysztof Hołowczyc, Robert Kubica oraz dwukrotny rajdowy mistrz świata Sebastian Ogier.

W ramach projektu starosta gołdapski przekazał komendantowi „Autochodzik”. Jest to zestaw pomocy dydaktycznych, które pomogą przygotować dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Miłym akcentem było odczytanie przez podinsp. Monikę Florczuk wiersza o bezpieczeństwie w ruchu drogowym napisanego specjalnie na tę uroczystość przez Annę Piliszewską – laureatkę I miejsca w konkursie na najlepszą bajkę.

 

O bezpieczeństwie na drodze

Wiedzą o tym wszystkie dzieci,

Bo to żadna tajemnica,

Że jeżeli znasz przepisy,

To bezpieczna jest ulica.

 

W lewo, w prawo  i znów w lewo

Kto rozejrzy się pomału,

Ten zachowa się rozważnie

I przechodzić może śmiało.

 

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Narysuję Ci bajkę”

opowiem_ci_zaproszenie

 


Aktualności

Powiązane artykuły