Okradł starszą kobietę – apelujemy o ostrożność

radiowóz światła 1Zapukał do starszej mieszkanki Gołdapi pod pretekstem „zbiórki” pieniędzy na leczenie dziecka. Gdy wyszedł z mieszkania, okazało się, że ukradł jej telefon. Apelujemy o ostrożność i ostrzegamy, że oszuści mogą pojawiać się w różnych miejscowościach naszego powiatu. 

Kilka dni temu mieszkanka Gołdapi wpuściła do mieszkania mężczyznę, który „zbierał” pieniądze na leczenie chorego dziecka. Starsza kobieta przekazał mężczyźnie kilka złotych. Ten wykorzystując chwile nieuwagi ukradł jej telefon komórkowy.

Apelujemy: najlepiej nie wpuszczać do mieszkania obcych, szczególnie podczas nieobecności innych domowników. Gdy osoby pukające do drzwi podają się za pracowników firmy lub instytucji mamy prawo prosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji na którym powinno znaleźć się imię, nazwisko, zdjęcie oraz pieczątka danej placówki.

Pamiętajmy, że oszuści najczęściej pojawiają się u osób starszych. Opowiadają i uprawdopodabniają rożne wymyślone historie. Często podają się za członków dalekiej rodziny (metoda na tzw. „wnuczka”), pracowników zakładów i instytucji (na „pracownika socjalnego”, „na Policjanta”) czy też nawet Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz, a w razie podejrzeń i wątpliwości skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Gołdapi pod nr telefonu 87 615 54 00, 997 lub 112. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły