WĘDRUJĄCE ALE KINO! 22 września – 24 października!

ale_kinoZ wielką przyjemnością informujemy, że już we wrześniu i październiku tego roku odbędzie się 6. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu (www.alekino.com). W Gołdapi zagości w dniach 19-21 października 2015 roku.

Wzorem ubiegłych lat odwiedzimy miejscowości oddalone od wielkomiejskich centrów kulturalnych, by pokazać w nich najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata. Obok seansów filmowych odbędą się konkursy i plebiscyty. Wędrujące Ale Kino! jest wydarzeniem o charakterze niekomercyjnym i nieodpłatnym. W programie znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiego festiwalu, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności. W tegorocznej edycji chcieliśmy przypomnieć trochę przewrotnie, bo na 70 urodziny Pippi Pończoszanki, chyba najbardziej znaną ekranizacją książki Astrid Lindgren w Polsce – Dzieci z Bullerbyn.
33. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

29 listopada – 6 grudnia 2015

Poznań

 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu to największy festiwal filmowy dla młodego widza i jeden z najstarszych festiwali filmowych w Polsce. Co roku w projekcjach i wydarzeniach festiwalowych uczestniczy około 12 tysięcy widzów. Najmłodsi mają 2 lata – najstarsi są już dorośli. Każdy znajdzie w programie coś wyjątkowego dla siebie, także dorosły i wymagający kinoman, jednak niezmiennie najwięcej filmów przeznaczonych jest dla dzieci i młodzieży. Widzowie Wędrującego Ale Kino! będą mieli szanse na nieodpłatny udział w grudniowej edycji tej wspaniałej imprezy wraz z opiekunem – aby wygrać taką nagrodę, trzeba wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie na Jurora Dziecięcego Ale Kino! – szczegóły konkursu na stronie:  www.alekino.com/aktualnosci/zostań-jurorem

ORGANIZATOR GENERALNY

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
tel. 61 646 44 70
WSPÓŁORGANIZATOR

Pracownia Ferment Kolektiv
Paulina Łosińska-Tomasik – producent wykonawczy
tel. kom: 501 476 150
e-mail: paulina@ferment.com.pl
www.csdpoznan.pl
www.alekino.com

www.wedrujace-alekino.com

www.ferment.com.pl


Aktualności

Powiązane artykuły