Okazało się, że nie ma prawa jazdy

alkostopWczorajszej nocy gołdapscy policjanci zatrzymali 47-latka, który jechał pijany. Podczas kontroli okazało się, że nie ma prawa jazdy.

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi gminy Gołdap. Mężczyzna kierował samochodem, mimo iż w organizmie miał ponad promil alkoholu. Dodatkowo, jak ustalili policjanci 47-latek nie powinien prowadzić samochodu, ponieważ nie ma prawa jazdy.

Wczorajszej nocy przy Osiedlu II w Gołdapi policjanci zatrzymali do kontroli renault clio. Mundurowi ustalili, że kontrolowany 47-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie czynności policjanci od kierowcy wyczuli alkohol. Badanie alkotestem wykazało, że mieszkaniec gminy Gołdap w organizmie ma ponad promil alkoholu. Kierowca usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za kierowanie samochodem bez uprawnień grzywna.
Gdy widzisz pijanego kierowcę, reaguj zanim dojdzie do tragedii. Interweniuj sam albo zadzwoń na policję i zgłoś sytuację.


Aktualności

Powiązane artykuły