Narkotyki, używki, dopalacze… debata

debata spoleczna.W Gołdapi odbyła się debata społeczna pn.: „Narkotyki, używki, dopalacze – początek drogi donikąd”. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi.

Uczestników debaty przywitali starosta gołdapski Andrzej Ciołek i komendant powiatowy Policji w Gołdapi insp. Andrzej Żyliński.

Prowadzący: asp. szt. R. Antolak, asp. szt. K. Zaręba oraz przedstawiciele PSSE w Gołdapi H. Karpińska i E. Bolewska przedstawili obecnym konsekwencje prawne, zdrowotne i społeczne używania środków odurzających, a także zagrożeń ze strony dopalaczy. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, gdzie można uzyskać pierwszą pomoc. Podczas debaty poruszono najbardziej nurtujące odbiorców sprawy związane z przeciwdziałaniem zjawisku narkomanii oraz dopalaczy. Wszyscy byli zgodni co do tego, że o tych problemach należy rozmawiać jak najczęściej i uczulać zarówno dorosłych jak i młodzież .

Na koniec uczestnicy debaty otrzymali ulotki informacyjne o miejscach gdzie można szukać pomocy oraz jak pomagać sobie i innym. (Red. KPP Gołdap)

Od redakcji:

Dlaczego prawie nie rozmawiamy o tym, jak wielką szkodę wyrządzają młodym ludziom napoje energetyzujące? Tu też wchodzi w grę zespół odstawienny i depresje.

 

Debata spoleczna Debata społeczna


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Narkotyki, używki, dopalacze… debata

 1. ____Sztyrlic____

  Z tej waszej debaty to wyszła raczej maskarada. Wszyscy w Gołdapi wiedzą gdzie można kupić alkohol, papierosy (pochodzące z przemytu), czy inne środki odurzające w tym dopalacze.

  Wszyscy, tylko nie nasze służby porządkowe.

  Proszę na długiej przerwie udać się pod gimnazjum, a zostaniecie oświeceni.

 2. Ja

  Mniej mówić więcej pracować. Kto wreszcie zrobi porządek z tymi wszystkimi za szpitalem.

 3. ja

  Ja myślę że zrobi to straż miejska…..