W Galwieciach nie czekają, tylko działają

przystanek_10Tuż przed południem w sobotę w Galwieciach przy zatoczce drogi wojewódzkiej 651 zaczął się ruch. W ciągu około godziny stanął w tym miejscu nowy przystanek autobusowy – drewniany o lekkiej sylwetce. Przystanek dotychczasowy znajdował się w niebezpiecznym miejscu – w pobliżu skrzyżowania.

Tę niewielką, lecz ważną inwestycję, sfinansowała gmina dzięki zabiegom radnego Jana Stecia. Dzięki temu powstaną również przystanki w sołectwie Osowo i w Żelazkach. Przy realizacji przystanku w Galwieciach pomógł sołtys Maciej Kordjak i społeczność Galwieć, która nie ogląda się na napięty budżet gminy i potrafi również sama wspomagać takie przedsięwzięcia.

Wykonawcą przystanku jest Zakład Usług Stolarskich Łobanowska Anna, choć własną ręką do wykonania szczegółów przyłożył się pan Hubert Łobanowski.

Przystankowi jeszcze brakuje dachu i ławki – te rzeczy zainstalowane zostaną niebawem.

przystanek_1 przystanek_2 przystanek_3 przystanek_4 przystanek_5 przystanek_6 przystanek_7 przystanek_8 przystanek_9 przystanek_11 przystanek_12 przystanek_13 przystanek_14 przystanek_15


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “W Galwieciach nie czekają, tylko działają

 1. mieszkaniec

  brawo Maciek !!! Maciek Kordiak

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. IPO

  Brawo wszystkim za inicjatywę! Dla Stecia też!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Gotz

  Brawo także dla mieszkańców. Robią swoje, nie oglądają się na innych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Maciek Kordjak

  Przede wszystkim i brawa dla mieszkańców 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kuba

  W ostatnich dniach widziałem, ze mieszkańcy Galwieć także sami z siebie wykosili rowy i pobocza przy drodze wojewódzkiej wzdłuż swojej wsi. To dobrze, że chcą żeby było u nich ładnie i pewnie dlatego wykosili, ale Zarząd Dróg Wojewódzkich też powinien robić to co do nich należy a nie liczyć że ktoś zrobi to za nich.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Anonim

  Brawo to mi się podoba pozdrowienia z dalekiego śląska,T plewko

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...