O drodze Gołdap-Żytkiejmy

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek, jako zastępca członka Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (RPO WiM 2014-2020) uczestniczył 30 lipca 2015 r. w drugim posiedzeniu Komitetu, podczas którego zatwierdzono kryteria wyboru projektów związanych z infrastrukturą drogową i walką z bezrobociem.

Komitet Monitorujący przyjął również Strategię komunikacji RPO WiM 2014-2020, w której określony został sposób prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych związanych z RPO.

Istotnym, z punktu widzenia mieszkańców powiatu gołdapskiego, jest fakt uwzględnienia w wykazie inwestycji pozakonkursowych budowy drogi Gołdap-Żytkiejmy (planowany termin złożenia wniosku: 2017 rok, realizacja: 2018-2020, przewidywany koszt budowy 38 km drogi to 96 mln zł). Należy podkreślić, iż o budowę tej drogi zabiegały od lat władze samorządu województwa, powiatu i gminy: ówczesny wicemarszałek Jarosław Słoma oraz były burmistrz Gołdapi Marek Miros, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski i starosta gołdapski Andrzej Ciołek. Dzięki ich staraniom inwestycja znalazła zrozumienie i poparcie w województwie. (Red Starostwo Powiatowe w Gołdapi)

Więcej informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2014-2020 na stronie internetowej www.rpo.warmia.mazury.pl .

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “O drodze Gołdap-Żytkiejmy

 1. Grabiec

  Coś tu nie tak z informacją. Przecież początek prac na tej drodze miał nastąpić już w 2016… .

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Ewa

  Redakcjo, skoro starosta gołdapski (jako starosta lub jako p. Ciołek) był na spotkaniu „zastępcą członka” Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (RPO WiM 2014-2020) to kto jest „członkiem” z naszego terenu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. zajączek

  Znowu projekty majace na celuwalkę z bezrobociem? od 25 lat tylko walczą, walczą, a nic z tego nie wynika. Bo chodzi o to, by gonić zajaczka, a nie, by go złapać.
  Najlepiej wychodzą na tym walczący, a bezrobotni jak byli, tak są.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. L.

  Przecież ówczesny burmistrz już deklarował tę drogę. To nie do jego zakresu należał ten trakt. Oczywiste w wyborach było, że to nie należy do Gołdapi. Tym bardziej zastępca członka. Pytanie czyjego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...