O bezpieczeństwie z dziećmi…

Bezpieczne Wakacje na Warmii i Mazurach 005„Bezpieczne Lato na Warmii i Mazurach” – w ramach tej akcji policjantka z gołdapskiej komendy spotkała się z dziećmi uczestniczącymi wakacyjnych spotkaniach w Bibliotece Pedagogicznej w Gołdapi „Zaczyna się zwyczajnie…”

Podczas spotkania dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji dotyczącej m.in.: bezpiecznego spędzania wolnego czasu, zachowania się podczas spotkania z nieznaną osobą, sposobu informowania służb ratunkowych, bezpieczeństwa w Internecie. Dzieci pochwaliły się swoimi pracami plastycznymi oraz wiedzą o zagrożeniach jakie niosą ze sobą dopalacze.

Funkcjonariuszka policji przypomniała również o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły i ze szkoły – w związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe zakupione w ramach III edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”.

Przypominamy!!!

1 września rozpocznie się rok szkolny, a co za tym idzie – na przejściach dla pieszych pojawi się więcej dzieci. Zachowajmy szczególną ostrożność.

Każdy spacer dorosłego z dzieckiem może być okazją do nauki np. prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Rodzice powinni być wzorem dla dziecka. Zachowywać się tak, jakby chcieli aby postępowało, gdy ich nie będzie w zasięgu wzroku. (Red. KPP Gołdap)

Bezpieczne Wakacje na Warmii i Mazurach 002 Bezpieczne Wakacje na Warmii i Mazurach 008 Bezpieczne Wakacje na Warmii i Mazurach 010


Aktualności

Powiązane artykuły