Koniec przestępczej działalności

2Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w wyniku podjętych szeregu czynności ujawnili przestępczą działalność polegającą na przemycie wyrobów tytoniowych z Federacji Rosyjskiej do Polski.

Ujawniony proceder polegał na przemycie papierosów w specjalnie skonstruowanych w tym celu skrytkach, znajdujących się w autobusach oraz na zakupie wyrobów tytoniowych na terenie Polski.

Tak przemycone wyroby tytoniowe bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy podlegały dalszej dystrybucji na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego.

Proceder trwał 3 lata. W wyniku dokonanego przemytu zostały wwiezione na teren RP wyroby tytoniowe w ilości ponad 1 miliona paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 11 milionów złotych.

W ramach prowadzonego śledztwa łącznie zarzutami objęto 35 osób, gdzie m.in. w stosunku do 5 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres od 2 do 3 miesięcy.

Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (Red. W-MOSG)

3

 


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Koniec przestępczej działalności

 1. Pepe

  „polska język, trudna język „

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. IPO

  Co to za informacja? Pani redaktor z SG nie można uchylic więcej szczegółów? Czy to chodzi o nasze przejście w Gołdapi? Czy to chodzi o Tomak i Adama?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Gołydapp

  No, rzeczywiście. Iście rzetelna i niezwykle szczegółowa informacja 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...