Przepis na Twój/Wasz/Państwa weekend 1-2 sierpnia… „Mazury AirShow 2015”

logoOd ponad 16 lat dowodzimy, że samoloty, odrobina widoku nieba, gorący piasek i fale jezioro to doskonała receptura dla wszystkich pragnących aktywnego wypoczynku w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

W pierwszy sierpniowy weekend przedstawimy Wam/Państwu niezwykłych podniebnych artystów w swoich latających maszynach. Jedno jest pewne atrakcji i emocji nie zabraknie….

GDZIE?

1- lotnisko Kętrzyn-Wilamowo – wystawa statyczna, miejsce przygotowań, startów i lądowań naszych wspaniałych gości oraz będzie możliwość poznania pilotów z bliska;

2- Giżycko – plaża miejska, molo portu Żeglugi Mazurskiej, na jachtach , statkach i brzegach jeziora Niegocin relaksując się będzie można podziwiać kunszt pilotów samolotów uczestniczących w pokazach lotniczych jak i wodnosamolotów lądujących na tafli jeziora.. Wszystko to okraszone wspaniałą komentatorską narracją wspaniałego dziennikarza ale i pilota Tadeusza Sznuka (obecnie prowadzący programu „Jeden z dziesięciu”).

O KTÓREJ?

SOBOTA 1 sierpnia 2015:

11:20-11:40 Ceremonia oficjalnego otwarcia Mazury AirShow 2015 (Amfiteatr w Giżycku – przy plaży miejskiej);

12:00 -14:00 pierwszy blok pokazów;

16:00-18:00 drugi blok pokazów.

NIEDZIELA

11:00-14:00 finałowy blok pokazów lotniczych;

14:30-15:00 uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2015 (Amfiteatr Giżycko).

 

show

KTO?

W tym roku swoją obecność zapowiedzieli znani na całym świecie piloci akrobacyjni: Uwe Zimmermann, Radka Machova w nowej formacji Pterodactyl Flight była liderka zespołu akrobacyjnego The Flying Bulls w rekonstrukcji walki w powietrzu (na replikach dwóch samolotów Sopwith 1½ Strutter oraz Fokker E-III ). Naszym gościem w pierwszy sierpniowy weekend będzie również wspaniały pilot akrobacyjny Marek Choim – uczestnik Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej, który wykona dla naszych widzów program specjalny.

Pojawią się także przedstawiciele Sił Powietrznych, którzy zaprezentują swoich najlepszych pilotów i maszyny. Zawita samolot transportowy C130 Hercules oraz Su- 22 w przelocie nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Będzie możliwość obejrzenia dwóch śmigłowców PZL SW-4 „Puszczyk” polskiej produkcji, które zaprezentują się nad jeziorem Niegocin oraz na wystawie statycznej na lotnisku Wilamowo. Podczas Mazury AirShow 2015 nie może zabraknąć wodnosamolotów. Mazurskie jeziora to znakomite miejsce do zaprezentowania umiejętności tych maszyn w tym roku zaprezentuje się min. Piper PA-18, którego właścicielem jest przesympatyczna para z Niemiec oraz nietypowy wodnosamolot United Consultants / STOL UC-1 „Twin Bee” taki sam jaki „zagrał” w filmie „Człowiek ze złotym pistoletem” z Rogerem Moore w roli głównej.

Na zaproszenie organizatorów na Mazurach w pierwszy sierpniowy weekend pojawi się również Formacja 3AT3 z Aeroklubu Warszawskiego.

 

CO ZABRAĆ?

Piloci przyjeżdżają na nasze pokazy perfekcyjnie przygotowani, dlatego nie bądźmy gorsi i zabierzmy ze sobą: odpowiednią ilość wody do pica, czapkę/kapelusz, który skutecznie ochroni przed słońcem, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny lub kamerę a co najważniejsze dobry filtr UV do ciała. Nie zapomnijmy o dobrym humorze i gronie przyjaciół, z którymi spędzimy czas podziwiania mazurskich pokazów lotniczych!!

NOWOŚĆ !!

Podczas tegorocznych pokazów lotniczych zostanie uruchomione AirShow Radio, które będzie nadawało transmisję komentarza Tadeusza Sznuka na częstotliwości 90,1 MHz !!

Oprócz transmisji radiowej w tym roku w wyniku pewnego uporu Stanisława Tołwińskiego (organizatora pokazów)i współpracy z Multimedia Polska zostanie uruchomiona transmisja

on – line z przebiegu pokazów!! Dzięki wygenerowanemu QRcode przez Multimedia Polska – partnera Mazury AirShow, będzie możliwość oglądania podniebnych wyczynów w smartfonie oraz tablecie !! By z tej możliwości skorzystać , należy się przygotować przez ściągnięcie aplikacji do skanowania QRcode co umożliwi oglądanie transmisji na żywo, nawet na całym świecie!!

Więcej na : www.mazuryairshow.pl oraz www.lotniskoketrzyn.pl w zakładce Mazury AirShow

Zarząd AKJ

 


Aktualności

Powiązane artykuły