Krytycznie wobec projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gołdap

W programie piątkowej sesji Rady Miejskiej jest punkt o zatwierdzeniu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gołdap. W czerwcu komisje rady miejskiej analizowały projekt uchwały w sprawie. Większość radnych była za, jednak zapisy studium zaniepokoiły radną Wiolettę Anuszkiewicz, która zwróciła się o opinię do eksperta ds. energii wiatrowej Zbigniewa Sienkiewicza – koordynatora krajowego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Pozytywna Energia”.

Opinia podważa zapisy studium, które są niezgodne między innymi z zapisami wojewódzkiego studium zagospodarowania przestrzennego, czyli obowiązującym prawem. Ponadto projekt wprowadza „tylnymi drzwiami” nowe obszary, które mogą być wykorzystane do stawiania nowych „ferm wiatrowych”.

Wątpliwości budzi także forma konsultacji studium. Nie były w tym zakresie prowadzone skuteczne konsultacje społeczne, nie ma takich informacji na oficjalnej stronie goldap.pl.

Opinia Zbigniewa Sienkiewicza w sprawie „Studium Zagospodarowania gminy Gołdap w zakresie lokalizacji farm wiatrowych” w załączeniu.

Studium wiatraki Gołdap opinia Pozytywna Energia


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Krytycznie wobec projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gołdap

 1. Renia

  A ja myślałam, ze to radny Wasilewski całą historię wytoczył, bo tak podał na fb. Chyba to wszystko robota Naszej Gołdapi a nie radnej z tego nowego Klubu Gospodarni Razem. Przecież cokolwiek się dzieje to tylko dzięki radnym z Naszej Gołdapi, inni nic nie robią.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. XYZ

  W Baniach Mazurskich nie skonsultowano miejscowego planu. Skutki są oczywiste, mieszkańcy wystąpili o odszkodowanie za wprowadzenie planu, który obniżył wartość nieruchomości oraz spowodował brak możliwości korzystania z nieruchomości w sposób zaplanowany. Podobnie może być w przypadku gminy Gołdap. http://baniemazurskie.wm.pl/245377,Milionowe-odszkodowanie-za-wiatraki.html#axzz3exJDQeNK

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...