72. Rajd Polski na terenie Gołdapi

rajd_polski_38Już dziś na drogach naszego powiatu odbędzie się 72. Rajd Polski. Jest to drugi z najstarszych rajdów na świecie i jednocześnie najbardziej prestiżowe wydarzenie w sportach motorowych w naszym kraju. Policjanci informują o utrudnieniach w ruchu drogowym w okolicach Gołdapi.

Tegoroczne wyścigi po szutrowych odcinkach Mazur odbędą w okolicach Mikołajek, Mrągowa, Rynu, Giżycka, Olecka i Gołdapi. O bezpieczeństwo całej imprezy na terenie naszego powiatu będzie dbało ponad 160 policjantów ruchu drogowego, służb prewencyjnych oraz pionu kryminalnego, wspomaganych przez funkcjonariuszy straży granicznej. Funkcjonariusze będą poruszali się na motorach, quadach, radiowozami oraz pieszo.

Aby ten dzień upłynął w bezpiecznej atmosferze, a adrenaliny dostarczały jedynie zmagania rajdowców – wszyscy kibice muszą pamiętać o kilku zasadach.

Strefy kibiców, parkingi i specjalne punkty zgłoszeniowo-informacyjne

Kibice będą mogli obserwować rajd tylko z wyznaczonych przez organizatora miejsc widokowych ogrodzonych zieloną taśmą. Przebywanie w innych punktach, może być tragiczne w skutkach oraz doprowadzić do przerwania lub odwołania odcinka specjalnego Rajdu. Dodatkowo miejsca niebezpieczne będą oznakowane specjalnymi tabliczkami.

Ograniczona będzie ilości miejsc parkingowych. Dobrze jest więc samochód zostawiać na parkingu i dalej podróżować pieszo.

W rejonie placu Zwycięstwa w Gołdapi działać będzie policyjny punk zgłoszeniowo–informacyjny, w którym każdy kibic i turysta będzie mógł uzyskać pomoc. Policjanci udzielą wszelkich informacji, jak i gdzie zgłosić np. wykroczenie czy przestępstwo, co zrobić gdy zgubimy dokumenty. Będzie można również sprawdzić swój stan trzeźwości.

Utrudnienia w ruchu na terenie powiatu gołdapskiego wystąpią w dniu 03 lipca br. w godzinach 6:00 – 23:00 na niżej wymienionych odcinkach:

w godz. 06.50 – 12.50 i od godz. 13.45 do 19.45 (OS Gołdap )

1. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1788N Boćwinka – Gołdap w m. Włosty i w m. Jabłońskie (pow. gołdapski)

2. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1815N Juchnajcie – Kośmidry – Gołdap w m. Juchnajcie i w m. Kośmidry (pow. gołdapski)

3. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1784N od m. Mazucie do m. Gołdap w msc. Mazucie (pow. gołdapski).

4. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1784N od msc. Gołdap do msc. Mazucie w msc. Gołdap (pow. gołdapski)

5. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1815N Gołdap – Juchnajcie w msc. Kośmidry (pow. gołdapski).

6. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1784N i nr 1900N od msc Mazucie do msc. Włosty (pow. gołdapski).

w godz. 07.55 – 17.15 (OS Babki )

1. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1792N w m. Górne do msc. Czarne (pow. gołdapski).

2. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1892N Dubeninki- Rakówek w msc. Dubeninki i w msc. Rakówek. (pow. gołdapski).

w godz. 08.35 – 18.25 (OS Stańczyki )

1. Zamknięty odcinek drogi powiatowej nr 1936N od DW 651 w msc. Stańczyki do msc Maciejowięta (pow. gołdapski).

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły