II Półmaraton w Wydminach

biegi_9Już po raz drugi 5 lipca odbył się Półmaraton Wydminy, który po ubiegłorocznej premierze zebrał tyle pochlebnych ocen, że każdy jechał tu w ciemno, mając zagwarantowany atrakcyjny start i przeżycie dużych emocji. Wysoka temperatura nie była sprzymierzeńcem, meta okazała się dla wielu zbawieniem.

Początek wakacji to świetny czas na rodzinny urlop w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Trasa półmaratonu jest jedną z piękniejszych tras biegowych na Warmii i Mazurach. Malownicze 21 km wokół Jeziora Wydmińskiego i szybka, atestowana trasa biegu na 10 km. Gościnna dla biegaczy Gmina Wydminy czekała na przyjazd zawodników z całej Polski. Oprócz dorosłych ulicami Wydmin przebiegły także dzieci, od przedszkolaka do maturzysty. Wśród nich biegł Konrad Poreda z Gołdapi, który zajął pierwsze miejsce.

Weekend 4-5 lipca to także termin obchodów Dni Wydmin. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach przygotował wiele dodatkowych atrakcji; koncerty, pokazy, zabawy i konkursy dla najmłodszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki i pamiątkowe medale. Imprezę poprowadzili Krzysztof Łoniewski i Paweł Januszewski z Programu 3 Polskiego Radia. Honorowy Patronat nad II Półmaratonem Wydminy objęli Wójt Gminy Wydminy Radosław Król oraz Starosta Powiatu Giżyckiego Wacław Strażewicz.

Półmaraton wygrał jeden z faworytów Michał Smalec z Ełku przed Mariuszem Pardo (Prostki) i Litwinem Petrasem Pranckunasem. Wśród pań zwyciężyła Monika Grabarczyk (Marki) przed Danuta Kasińską (Biskupiec).

Na10 km najszybciej pobiegł mieszkaniec Wilna Davydas Stasys, a za nim finiszowali Karol Krzyżanowski (Rajgród) i Jakub Orłowski (Biskupiec) a z pań najszybsza była Bielenica Beata , druga była Marta Żabicka a trzecia Paulina Słomczyńska. W konkurencji wózkarzy wygrała renomowana para z Ornety: Monika Pudlis i Bogdan Król.

Udział w zawodach wzięła grupa gołdapian i oto ich wyniki z biegu na10 km:

PRZEMYSŁAW SZLASZYŃSKI open 12, w kategorii wiekowej 7, czas 0:42:08;

HUBERT PASZKOWSKI open 21, w kategorii wiekowej 4, czas 0:44:06;

TOMASZ BIELSKI open25, w kategorii wiekowej 5, czas 0:45:00;

TOMASZ POREDA open 26, w kategorii wiekowej13, czas 0:45:04;

TOMASZ GRUDZIŃSKI open 37, w kategorii wiekowej 7, czas 0:48:13;

MARTA ŻABICKA open 2 , czas 0:49:13;

PAULINA SŁOMCZYŃSKA open 3, czas 0:49:52;

AGNIESZKA WIELGUS open 14, w kategorii wiekowej 8, czas 0:56:52;

IWONA POREDA open 17 w kategorii wiekowej 11, czas 0:57:29;

BEATA GRUDZIŃSKA open 21, w kategorii wiekowej 14, czas 1:00:20;

MARTA SOSNOWSKA open 32, w kategorii wiekowej 21, 1:06:24.

W półmaratonie wziął udział Łukasz Słomczyński open był 10 a w kategorii wiekowej zajął 3 miejsce z czasem 1:38:00.


Aktualności

Powiązane artykuły