Groził wyzywał i poniżał, trafił do aresztu

kodeks_karny165-letni mieszkaniec  gminy Gołdap trafił do aresztu. Powodem tego było znęcanie się mężczyzny nad swoją rodziną. Sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o tymczasowym areszcie dla sprawcy. Za znęcanie się nad rodziną może mu grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dramat rodzinny rozgrywał się od grudnia 2013 roku w jednym z domów w gminie Gołdap. Tadeusz B. będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których  wyzywał i poniżał swoją  żonę i córkę.  Również szarpał je, uderzał, wyganiał z domu i groził  pozbawieniem życia. Kobiety nie wytrzymały zachowań 65-latka i zgłosiły się do funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany.

Tadeusz B. był już wcześniej karany za przestępstwo znęcania się nad rodziną, odbywał za to karę pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom oraz prokuraturze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Decyzją oleckiego sądu mężczyzna najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Za popełnione przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu teraz kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły