Rewolucja w Radzie Miejskiej

sesja_3W oficjalnym programie środowego posiedzenia Rady Miejskiej było kilka rutynowych punktów związanych z absolutorium dla burmistrza i zatwierdzeniem sprawozdania budżetowego za 2014 rok. Mimo to, ku zaskoczeniu niektórych, przez radę przeszło istne tsunami, bowiem rany Jan Śteć zaproponował wstawienie do programu kilku dodatkowych punktów.

Tym samym objawiła się nowa koalicja pod nazwą „Gospodarni Razem”, zaś burmistrz Tomasz Luto utracił poparcie większościowe.

Nowy klub zaproponował uchwały dotyczące zmian na stanowiskach przewodniczących kilku komisji i na stanowisku jednego z wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.

W efekcie głosowań odwołano ze stanowiska wiceprzewodniczącej rady Annę Falińską, na jej miejsce wszedł Jan Steć. Przewodniczącym Komisji Środowiska, Ochrony Zdrowia i Uzdrowiska został Józef Dominiuk (w miejsce Andrzeja Murzyna). Ze stanowiska przewodniczącego Komisji Rewizyjnej odwołano Jarosława Dzienisa – w to miejsce wszedł Ryszard Wrzosek. Przewodniczącym Komisji Spraw Obywatelskich i Społecznych został Józef Wawrzyn (na miejsce Celiny Ostrowskiej).

W dalszym ciągu Komisją Rozwoju Gospodarczego i Budżetu będzie kierował Władysław Pawłowski, a Komisją Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki – Wioletta Anuszkiewicz.

Praktycznie uzasadnieniem była niezgoda radnych tworzących nowe ugrupowanie na styl rządzenia dotychczasowej koalicji większościowej.

sesja_2 sesja_1

 


Aktualności

Powiązane artykuły

50 komentarzy do “Rewolucja w Radzie Miejskiej

 1. rozsądny

  Czyli powrót betonu, który nie potrafił się pogodzić z tym, że przyszło nowe. To przykre, że śmieszne, małomiasteczkowe rozgrywki i rozbuchane ambicje niektórych radnych nie pozwalają działać nowemu Burmistrzowi. To wstyd, żeby w takiej mieścinie nie można się było dogadać dla dobra miasta. Jak dzieci w piaskownicy…

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 2. Enna

  Jak najbardziej popieram rozsądnego. Niektórzy nie mogą pogodzić się z przegraną i nie pozwalają rządzić nowej władzy. Porażkae

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Mazur

  Nie sztuka wygrać wybory, sztuką jest mieć władzę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Obserwator45

  Nareszcie !!! Dość tej wendety, czas na konstruktywne myślenie i rozwój naszego miasta. Nowej koalicji, szczególnie Panu Andrzejowi P. życzę powodzenia. Radni do pracy, najważniejsza jest nasza gmina i jej rozwój. Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Teresa

  Dziwę się ,że rozsądny nie widzi,że to właśnie beton odszedł.
  Wesołych świąt.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. olo

  Te Rozsądny….demokracje uszanuj!Nowy Burmistrz przez pol roku pokazał co potrafi…czyli nic, poza pilnowaniem czy się pracownicy spozniaja do pracy w urzędzie i zamykaniem toalet przed mieszkańcami miasta-. Czas na zmiany. 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Marian

  Jedno słowo prawdy dla Gospodarnych Razem – przez tyle lat narobiliście więcej złego niż dobrego dla miasta i ludzi. Okażcie trochę godności i honoru względem siebie i innych. Nikt was tu nie chce – zrozumcie to w końcu!. Egoizm i pycha jest waszym sztandarem a nie dobro miasta i ludzi. Ile można wykorzystywać innych do własnych celów? Doprowadziliście już do upadku to miasteczko, czego więcej chcecie? Poparcie dla Burmistrza Tomasza Luto, szkoda, że on nie ma takiego w radzie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Magnus

   Marian, co ty opowiadasz? Nikt tu nie chce raczej rozbuchanego małolata, który wraz z ekipą równie „mądrych” popleczników doprowadził do sytuacji, jaką mamy dzisiaj. Mieszkańcy nie są głupi, widzą potrzebę zmian i na pewno daliby szansę mądrej władzy, ale to, co przez pól roku zaprezentowała nowa ekipa to kpina, a nie rządzenie.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Andrzej S.

  Widzę że Marek M. nadal nie pogodził się z porażką, jak można w Gołdapi myśleć o jakichkolwiek zmianach kiedy po lewej stronie stołu dalej siedzą betonowe marionetki myślące o przejęciu władzy. W imię czego? A no w imię swoich stanowisk, corocznych wycieczek…….. czego przykładem może być okupowane nadal stanowisko basenowego i nikomu niepotrzebnej Straży M (Miejskiej lub Mirosowej). Może nadeszła już pora wyciągania trupów z szafy po byłej ekipie ?!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Dorotka

  No nareszcie. Ileż można było czekać żeby udający mądrego radny P.W. przestał w końcu swoją osóbką straszyć pracowników Urzędu. Przyszedł czas, dobrze że szybko.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Zbyszek Świtkiewicz

  aj tam Gołdap Gołdap…. rewolucja to się dzieje dziś w Polsce (włączcie jakikolwiek dziennik tv); tam walczą na śmierć i życie brytany; u nas, co najwyżej, pekińczyki popiskują…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Gołdapianin

  Panie Burmistrzu,

  musi być Pan nam jak Herakles i tak jak on oczyścił stajnię Augiasza, Pan powinien oczyścić nasze urzędy (podległe Burmistrzowi) z tego całego gnoju jaki od 25 lat śmierdzi w całej Gołdapi.

  Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Witam ponownie przy władzy wysysaczy budżetu. Nastał czas dla ustawienia swoich, aby czerpali konfitury ze sprawowania władzy i pociotków. To także szemrani pseudo-biznesmeni, którzy dzięki koneksjom z urzędasami, drenują Polskę i Polaków ile wlezie. Z tą częścią (piszę to z obrzydzeniem) polskiego elektoratu nie da się nic zrobić. To część szajki, która prędzej odgryzie sobie rękę, niż zagłosuje i wybierze polskiego patriotę. Tu nie można ugrać niczego. Ani jednego głosu. Chyba, że obieca niczego nie zmieniać, trwać w tym złodziejskim systemie sprawowania władzy. To oczywiste, że będąc człowiekiem niezwykle przyzwoitym, nigdy tego nie zrobi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Przemek

  Bardzo dobre zmiany w radzie ,. Dość pokazywania że ” to my teraz jesteśmy najmądrzejsi i będziemy rządzić, wszyscy się bójcie „. Czas najwyższy zająć się pracą na rzecz gminy. Poprzednia większość nie potrafiła się do inicjatyw zabrać przez pół roku . Szacunek dla Pana Przewodniczącego Rady i Jego Ekipy. Od początku chcieli dobrze ale zrobili błąd, cóż nie myli się ten kto nic nie robi. Burmistrz zawsze jest tylko wykonawcą decyzji rady. Powodzenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Przodek

  „…zaś burmistrz Tomasz Luto utracił poparcie większościowe.”
  Pan Burmistrz , jeśli zachowa się mądrze, dopiero teraz może zyskać poparcie większościowe.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. olo

  Do Mariana: nie pisz „niikt was tu nie chce”! Bo polowa społeczności ich chce, a Ty mieszkasz chyba nie w tej Gołdapi, bo moja Gołdap jest przyjaznym miasteczkiem ,w którym dobrze się żyje. Nie widzę żeby miasto ktoś doprowadził do upadku, nie plec wiec.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. qwerty

  Nawet nazwa ta sama – prawie Gołdap Razem. Steć Dominuk Wrzosek – byle bliżej władzy. Wybory – jacy ludzie tacy wybrani. Sami to koryto wybraliśmy -nieprawda? Pozdrawiam. Szkoda mi P Lutego – ciężko będzie miał, ale głowa do góry…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. zawiedziona

  moze gospodarni powiedza o swoich decyzjach przy glosowaniu przeciw referendum, zamykaniu ust mieszkancom oraz utrzymywaniem kolegi na stanowisku basenowego. wiosenna pana przewodniczacego zaklepana to nadal trzeba tkwic przy wydatkach i status quo w radzie, prawda pabie Andrzeju?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. LA BOGA !!!

  wrzosek rewizyjna !!! dominiuk uzdrowiska !!! itp OOO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO ! podziwiać strategię byłego… co i kto tym piankom naobiecywał że tak nisko upadli ! a jacy solidarni, koalicyjni , ponoć poprzedniej koalicji nie wymówili a już są w drugiej, nowej, ot spryciarze, MOSKIEWSKA szkoła, tacy ludzie-chorągiewki są bardzo żle postrzegani. niebezpieczni.w jakiejś książce o wojnie czytałam że z takich ludzi werbowano obozowych,apelowych. coś się im obiecało i już byli do usług. KU PRZESTRODZE.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Somersby

   LA BOGA- a dotychczasowi przewodniczący nie wzbudzali takiej twojej reakcji? Ostrowska – obywatelska, Murzyn – uzdrowiska, Dzienis – rewizyjna, Wasilewski – wice w rewizyjnej. Fachowcy? Zwłaszcza jeden- w ustawianiu się z wiatrem. Doczekał się zapłaty. I co- łyso? No i super. „Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” i zawsze znajdzie poparcie u porządnych ludzi. Czemu nowa koalicja nie pogoniła Pawłowskiego? Bo to myślący, porządny facet.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Zofia

  Czas najwyższy. Może wreszcie burmistrz obniży sobie wynagrodzenie o obiecane 50 tysięcy rocznie. Gdyby nie ta oszukańcza obietnica, być może Luto nie zostałby burmistrzem. Minęło ponad pół roku. Czy ktoś słyszał o programie, o inwestorach, o planach inwestycyjnych? A w międzyczasie ile krzywdy. Co mu zrobili kierowcy autobusów i opiekunowie dzieci, ze ich wyrzucił. Miały być oszczędności, a ilość etatów, (po odliczeniu zwolnionych kierowców) wzrosła. Nie można tak nie szanować ludzi. Panie Luto. Do roboty. Zacznij w końcu pracować dla Gołdapi. I otwórz pan toalety w urzędzie dla ludzi, którzy muszą prosić urzędników o klucz. To poniżające dla interesantów. Dla pana wszyscy są podejrzani, a inne gminy się już z Gołdapi śmieją. O charakterze Lutego świadczy to, że panie sprzątające mogą czasem posprzątać w jego gabinecie TYLKO w jego obecności. Klucz nosi przy sobie. Boi się ten, co sam ma coś na sumieniu. Najgorszy jest jednak kompletny brak programu i intelektualne oraz organizacyjne lenistwo. I napuszczanie na siebie ludzi. Tylko to już przestało działać. Nader szybko, co świadczy o mądrości większości rady.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Defekt

   Wszystko co napisała Zofia jest słuszne i prawdziwe. I zdecydowanie naciskam łapkę w górę. tylko jedno: toaleta, Zofio, jest cały czas dostępna, ta po lewej stronie zaraz po wejściu do Urzędu. I sami interesanci są temu winni, że proszą o klucz urzędnika. Trzeba może jakoś tę toaletę bardziej oznakować ale z drugiej strony byłoby nie OK gdyby po wejściu do Urzędu pierwszy „drogowskaz” kierował do WC. Z tym WC jest tak samo jak z Kasą. Od kilku miesięcy Kasa jest na parterze, i pokazują to kierunkowskazy, ale ludzie „na pamięć” idą na piętro, na stare miejsce. No i do toalety też tam się kierują. A tymczasem, Zofio, toaleta jest tuż tuż. Przyjemnej defekacji życzę.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 20. Ja25

  p. Pianka znowu okazał się jak to sam określił „prawdziwym mężczyzną”, chyba się przestraszył, że na niego też mogą coś znaleźć i postanowił powrócić do starego układu zamkniętego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. Andrzej

  Podczas tejże sesji złożyłem wniosek obywatelski dotyczący postawienia byłego Burmistrza Marka Mirosa przed sądem za niegospodarność.To jest absolutnie konieczne ,żeby przynajmniej w tej kwestii rozliczyć tych ,którzy działali na szkodę mieszkańców (…).Oczywiste jest przecież ,że bez poparcia wielu radnych Miros sam tej destrukcji by nie zrealizował.Składam oficjalny pisemny wniosek prosząc innych obywateli-patriotów o wszelkie informacje dotyczące (…) byłego Burmistrza oraz radnych uwikłanych w destrukcję.
  To nie są grożby tylko obrona przed ponownym fatalnym rządzeniem „starej elity”.
  W przypadku niepowodzenia w powyższej kwestii nie wykluczam zainicjowania referendum w sprawie odwołania rady miejskiej. Proszę zwrócić uwagę ile to już lat rządzi nami ” 70 dziesięcioletnia młodzież z Gołdap Razem”.CZAS WYPRAWIĆ ICH NA EMERYTURĘ.Osobiście jestem zażenowany postawą Andrzeja Pianki. .Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 22. realista

  Po co ekscytowac się i dorabiać do zwykłego skoku na kasę jakąś ideologię? Zmienili się tylko radni na kilku lepiej płatnych stanowiskach. Radni w przeciwieństwie do burmistrza, nie obiecywali nikomu (a moze obiecywali ale nie publicznie), że zrezygnują z nadmiernej ilości komisji i stanowisk funkcyjnych, że cokolwiek zaoszczędzą. Przecież nie zmienili się ludzie, ciągle jest ten sam kocioł, zmienił się (za przeproszeniem) układ.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. obywatel

  Panie Andrzeju Radnych czyli jak pan mówi 70 dziesięcioletnia młodzież z Gołdap Razem Została wybrana w wyborach przez mieszkańców miasta, więc Panie obywatelu – patrioto sam wypraw się na emeryturę i nie męcz już ludzi swoimi wypowiedziami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. oj zosia zosia

  wprowadzanie ludzi w błąd to metoda p. marka m., czyli jest pani jego wyznawczynią, nikt nie zwolnił kierowców, a tylko przekazuje gmina dowóz uczniów dla firmy zewnętrznej,chyba PKS i kierowcy mają tam przejść wraz z autokarami,jest to oszczędność dość spora, dotychczas koszt kilometra autokaru gminnego był, o ile się nie mylę, prawie dwukrotnie wyższy niż oferowany przez PKS,cuda gminne,co do opiekunów p. zosiu to gdzie pani była i dlaczego pani nie interweniowała jak były burmistrz zatrudniał na opiekunów ludzi po ohp, z wyrokami za rozbój jako opiekunów,kiedy cała rzesza wykształconych,po pedagogice chodziła do U.P. ? OJ P. ZOSIU OJ P. ZOSIU wstyd !!!! tęsknota za mirosem zwolniła panią z jasnej oceny

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 25. „oj zosia zosia” Jesteś nie doinformowany.
  Jesteś w wielkim błędzie, otóż Pan Burmistrz wykazał się wielkim sprytem i dał 3 miesięczne wypowiedzenia kierowcom, opiekunom. Ich praca kończy się wraz z końcem czerwca, żadnego przejścia ani kierowców ani opiekunów ani też autobusów NIE MA !!! PKSY z tego co słyszałem wcale się nie palą do zatrudniania kierowców z gminy… Co mnie wcale nie dziwi, mają swoich ludzi, swoje autobusy po co mają „robić dobrze” Panu Burmistrzowi który tych ludzi zwyczajnie ZWOLNIŁ.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. apap

  Czy radny Dzienis przejdzie teraz do większościowej koalicji w Radzie? Przecież to już taka nowa tradycja…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Do karol

  Idąc dalej tym tokiem rozumowania w UM trzeba zatrudnić wszystkich bezrobotnych – dobro ludzi najważniejsze. Być może i to prawda tylko których ludzi, tych co dostają wypłatę od wszystkich (a ich stanowiska są ekonomicznie nie opłacalne bo jak wydać można taniej) czy tych co na nich płacą? Widzę, że straszne Ci żal systemu słusznie minionego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. Taternik

  No, no, cóż to za przemyślna intryga. Czyżby Andrzej Pianka przygotowywał grunt pod powrót Mariana Podziewskiego, a może robi to ze zwykłej zemsty ,że nie zasiadł na fotelu w-ce ? Panie Burmistrzu, tylko opcja ” Zero Tolerancji ” dla zdrajców . Może to jeszcze uratuje nas mieszkańców Gołdapi przed powrotem Mirosa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 29. zajączek

  Taternik, zwróciłeś uwagę na szczegół, który może okazać się bardzo istotny w przyszłości.
  Fakt, wojewoda już niedługo będzie wojewodą, a przecież dokądś trzeba wrócić… dlaczego nie na wygodny fotel burmistrza? Dobre i to jak się nie ma pracy.
  Więc te fikołki radnych mogą mieć na celu właśnie przygotowanie ciepłej posadki dla „spadochroniarza”.
  Mam nadzieję, że jeśli jest taki plan, to się nie powiedzie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 30. Ratrr

  JOWy w Gołdapi ułożone pod konkretnych pionków lokalnego mirosiewa pokazują, że może warto zmienić okręgi i obwody głosowania, jak najwięcej publikować o poczynaniach tego betonu, który myśli, że powrócił.

  Pytanie do przewodniczącego nowego-tworu, w jakim czasie wydacie oszczędności poczynione przez burmistrza i jego ekipę i na co?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 31. Lewy

  Ugupowanie gospodarni razem – tlumacz jako „trzmajac nasze stalki razem”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 32. Obserwator45

  Do Ratrr : Mam pytanie jakie to oszczędności poczynił burmistrz i jego ekipa ? Zarządzanie Gminą nie polega tylko na wymianie pracowników na nowych (swoich) to również pozyskiwanie środków na rozwój Gminy. Kto może mi wskazać co w tej kwestii poczyniła nowa władza ? Zarządzanie Gminą nie polega na kopaniu i szukaniu haków na poprzednika, trzeba iść do przodu i zadbać o inwestycje w naszej Gminie. Jestem pewna, że wszyscy wyborcy głosujący na obecnego burmistrza liczyli na to. Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 33. jabra

  Największa zagraniczna inwestycja w Polsce. Szejkowie z Emiratów chcą przebudować część miasta-może Gołdap
  http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/1,136158,18098969,To_najwieksza_zagraniczna_inwestycja_w_Polsce__Szejkowie.html#Czolka3Img

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 34. Marian

  Do Magnusa i Ola radze się przebudzić bo ciągle żyjecie czasami PRLu. Takiej obłudy, kłamstwa i zaściankowości nie było i nie będzie nigdzie indziej tylko w Gołdapi. Czasami wstydziłem się że jestem Gołdapianinem. Gospodarni razem powinni nazwać się Umieramy Razem albo Prywatnie Razem bo nic oprócz egoistycznych i prywatnych spraw nie było w Gołdapi załatwianych. Radzę odstawić lekarstwa albo przyjmować mniej bo widzę , że choroba psychiczna zaczyna się wkradać do małych ograniczonych umysłów. Stańcie w prawdzie a prawda was wyzwoli. Gospodarni Razem mam prośbę Razem to wy wszyscy wyprowadźcie się z Gołdapi, mieliście już swój czas i zepsuliście dokumentnie wszystko.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 35. olo

  Widzę Marianie , że jesteś trafną reprezentacją burmistrza i jego świty : pełen jadu, nienawiści, paranoi i lubisz obrażać tych którzy się z tobą nie zgadzają. Jeśli miasto takie zrujnowane to sam z niego wyjedz do krainy mlekiem i miodem płynącej….gdzie żyją tacy jak ty. Może powinieneś zaczc brać jakieś leki to ci się poprawi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 36. Magnus

  Ja myślę, że Marian to inaczej ma na imię. Poznaję ten mentorski, religijny ton „Stańcie w prawdzie…. itd.” Miłosiernie chłoszcze słowem zbłąkanych bliźnich, tak, jak kiedyś jedna bogobojna okładała dziennikarza tvn różańcem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 37. „Praktycznie uzasadnieniem była niezgoda radnych tworzących nowe ugrupowanie na styl rządzenia dotychczasowej koalicji większościowej.”

  Ludzie związani z Gołdap Razem mają zasługi dla miasta i powiatu. Ale jednocześnie to ostatnia grupa która powinna zarzucać zły styl. Nie słyszałem aby ktoś z Gołdap Razem przeprosił za ulotkę wyborczą „Gmina jak rodzina” pod którą podpisali się wszyscy kandydaci tego ugrupowania. O tych którzy mieli inny pogląd na kredyty gminne pisali jako o ludziach nie lubiących gołdapian albo sabotażystach. Bo mieli inne zdanie na tę jedną kwestię. Radny Banel też był niewybrednie krytykowany przez byłego burmistrza mimo że był najstarszym radnym.

  To „jedyni kompetentni” obrażali tych którzy wychylą nosa bardziej niż lider gminy pozwolił, jednocześnie zarzucając innym „obrażanie wszystkich”. Tak jak to robi część komentujących. Według Was, którzy piszecie o żółci, ci którzy mają inne poglądy to nienawistnicy i buldogi. Nic się w Waszej mentalności nie zmieniło, krytykować Was nie można, bo nie ma na to Waszej zgody. Moim zdaniem radny Wrzosek z radnym Pianką kontynuują tradycje sojuszu PZPR i ZSL. To chyba akurat mentalność „towarzyszy”.

  Jest dużo emocji w związku ze zwolnieniami w lokalnej budżetówce. Jednak do tej pory nie widziałem wpisu entuzjastów byłego burmistrza w którym ubolewaliby nad ludźmi zwalnianym w prywatnym sektorze. Czy ludzie którzy mają firmy i zatrudniają i zwalniają to też krzywdziciele którzy nienawidzą ludzi? Moim zdaniem nie. Życie to nie bajka napisana tylko dla urzędników i „gospodarnych radnych razem”.

  Skoro rządzi i w gminie i powiecie Gołdap Razem z koalicjantami, to najwyższy czas żeby Gołdap Razem porządnie naprawiło sytuację gołdapskiego lecznictwa. W Ełku szpital jest miejski, a przez ponad 12 lat istnienia Powiatu Gołdapskiego gmina wspomogła szpital w stopniu malusieńkim. Według ustaw zadaniem gminy jest ochrona zdrowia, a zadaniem powiatu promocja i ochrona.zdrowia. 17 marca 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie stwierdził że powiaty nie muszą prowadzić szpitali. Mogą to też robić bogatsze gminy.

  W Ełku funkcjonuje dobry szpital miejski a miasto przejęło 44 km dróg powiatowych w mieście. Parę lat temu szpital oddłużono, i to jest plus dla poprzednich władz powiatu, ale to za małe działania jak na „najwspanialszych jedynych zasłużonych”. Jednak Gołdap Razem z byłym burmistrzem na czele, odpuściło możliwość wsparcia w obszarze ochrony zdrowia interesu mieszkańców. Jednocześnie podatki Gołdap Razem pompowało. Według nowej koalicji gminnej chyba najważniejsze jest że Marianowi Mioduszewskiemu krzywda się nie stała i go nie zwolniono. Niech wrażliwi radni Gołdapi Razem z gminy nie pozwolą na upadek lecznictwa z krzywdą dla wszystkich.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 38. apap

  Do Piotr Miszkiel…

  Szanowny Panie Piotrze. Mam wrażenie, że Pańskiemu ugrupowaniu, czyli Naszej Gołdapi, nie zarzuca się braku doświadczenia. Myślę, że brakuje Wam po prostu kindersztuby… Mieliście wprowadzić nową jakość, świeżość i nowoczesny styl działania, a z tego co słyszę to zamieniliście się w Radę Prokuratorów.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Zarzuca sie wiele Naszej Goldapi i „Pszczelarzom”. Ja pisalem odnosnie kindersztuby Goldap Razem. Bo to ostatnia moim zdaniem grupa uprawniona do rzucania oskarzen o zly styl. Pamiatem jak byly burmistrz z mownicy zarzucal radnym klamstwa, i podnosil glos na radnego-seniora Banela. Ostatnio pan starosta zignorowal burmistrza podczas posiedzenia Zarzadu Powiatu. Kindersztuba slabiutka. Wiec dla mnie armaty wyciagniete przez radnego Stecia to armaty hipokryzji i pogardy dla tych co nie sa „razem z Razem”.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Mruk

   Ha, gdyby to jeszcze byli prokuratorzy, czyli ludzie z doświadczeniem i wiedzą…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 39. Marian

  Do Mangusa i Ola – Panowie wiem, że to co napisałem mogło was zdenerwować i wiem dlaczego. Tu nie chodzi o nienawiść tylko o parę słów prawdy a nikt nie chce słuchać prawdy o sobie. Jeżeli było tak wspaniale to dlaczego Gołdapiacy wybrali innego Burmistrza? Odpowiedź jest prosta – mieli dość tego zakłamania i obłudy. A wy Panowie jak jesteście tacy wspaniali i popieracie Gospodarnych Razem to pewnie sami jesteście w tym układzie i czerpiecie z tego zyski, bo nikt normalny pod takim czymś się nie podpisze.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 40. Magnus

  Marian, to nie jest kwestia popierania gospodarnych, po prostu nie można spokojnie patrzeć na to, jak nieopierzony małolat szkaluje porządnych ludzi. Z tego, co wiem niezadowolenie czwórki radnych, którzy postanowili się wyłamać z dotychczasowego układu spowodowane było m.in. tym, że byli obrażani, gdy mieli inne zdanie i nie chcieli przykładać ręki do czystek i nie chodzi o te basenowe czy straż miejską. Jeżeli taką „młodość i świeżość” w radzie proponujesz, to ja za nią podziękuję.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 41. Andrzej

  Do Przewodniczącego Rady Miejskiej.
  Pańskie tendencje zakneblowania obywateli przypominają mi czasy poprzedników i Marka Mirosa.Proszę pochwalić się czym szczególnym wyróżniał się Pan w poprzednich kadencjach poza spolegliwością wobec Burmistrza i tym ,że sprzyjał Pan M.M
  przyzwalając na destrukcję. Jako z-ca Przew.Komisji Rewizyjnej miał Pan ten szczególny przywilej dostępu praktycznie do wszystkich dokumentów ,czy znalazł Pan jakieś nieprawidłowości,poinformował odpowiednie służby bądż alarmował na sesjach ,że żle się dzieje ?? Odpowiedż znam,ale może odrobinę cywilnej odwagi pozwoli pańskim wyborcom dokonać właściwej oceny tego co było naganne i przy najbliższych wyborach pokazać również Panu czerwoną kartkę.Miałem nadzieję na swobodę wypowiadania istotnych dla obywateli kwestii ,ale Pan utrudniając to w sposób oczywisty próbuje ograniczać wolność słowa zapominając,kto jest suwerenem tej ziemi.A może odbywał Pan jakieś szkolenia np. w Moskwie jak zwalczać demokratyczne zapędy obywateli ??? Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 42. Rewolucja , Rewolucja

  Rewolucja w całym powiecie. M. M. sekretarzem w starostwie. Ciekawe co się będzie działo latem, a później jesienią, gdy wróci M. P. z Olsztyna ???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 43. Taternik

  Widzicie, mój scenariusz już się realizuje. PSL to partia w rozsypce i Marian Podziewski jest tego świadomy. Marek Miros podobnie jak wojewoda nie mają realnych szans na jakiekolwiek stanowisko w Warszawie czy Olsztynie. Dlatego tylnymi drzwiami będą się pchać do samorządowego korytka.

  Jest tylko jedna szansa aby ich się pozbyć. Musimy ich po prostu wywieźć na taczkach. Ciołka , Mirosa ,Podziewskiego i resztę oszołomów którym tylko stołeczki w głowie. Mam już dość tej obłudy, oczywiście kolejny Marian Mioduszewski uważa że wszystko jest OK, bo przegłosował stołek basenowego.
  Same brzydkie wyrazy pchają mi się na język i klawiaturę. Mam już dość pisania i gadania,przejdźmy do czynów ! Tylko opcja zero – taczka !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 44. marianek

  Taternik,dobrze napisałeś,ale nie zgadzam się na taczki,oni mają dobre samochody,będzie szybciej

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 45. zajączek

  Patrząc na to wszystko, co się dzieje, na rewolucje, szemrane zatrudnienia, układy, układziki, próby wygryzienia urzędującego burmistrza, koalicyjne zwroty – nagle przychodzi do głowy myśl, do tej pory kompletnie niedopuszczalna… Jarku Podziewski, wróć…
  Na tle tej nienormalności, która teraz się dzieje, tamte czasy wydają się być normalne, spokojne, wręcz flegmatycznie stagnacyjne.
  Raz było lepiej, raz gorzej, ale była stabilizacja.
  Możecie sobie mnie minusować, ale jak tak dalej będzie, to jeszcze zatęsknicie do tamtych czasów.
  Zaznaczam, że Jarosław Podziewski to nie była moja bajka.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...