Mile spędzony czas w czytelni

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, 16 czerwca, dla 5-latków i 6-latków ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Gołdapi bajkę czytała bibliotekarka z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Gołdapi Jadwiga Święcka.

Gość przeczytał dzieciom bajkę „Dlaczego woda morska jest słona?” ze zbioru „Szewczyk dratewka i inne polskie baśnie” autorstwa M. Jarockiej.

Na początku spotkania gość spotkania wspomniała że również uczęszczała do tej szkoły co przybyłe dzieci, pytając dzieci jak spędzają czas w szkole, czy lubią słuchać bajek, czy korzystają z biblioteki. Dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi. Następnie z zaciekawieniem maluchy wysłuchały bajki i z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział w zabawie. Pani Jagoda miała przygotowane różne przedmioty związane z bajkami. Zadaniem dzieci było skojarzenie przedmiotu z tytułem bajek i baśni. Okazało się że maluchy bardzo trafnie odpowiadały na pytania podając tytuł bajki. Zabawa była frajdą dla najmłodszych.

W nagrodę za aktywność i grzeczne zachowanie wszystkie dzieci zostały poczęstowane cukierkami. Na koniec spotkania dzieci podziękowały Pani Jagodzie za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Był to bardzo mile spędzony czas w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

http://bpgoldap.pl/cala-polska-czyta-dzieciom-z-jadwiga-swiecka/


Aktualności

Powiązane artykuły